Szkoła:

1. Stwarza warunki pracy pozwalające na uzyskanie wysokich wyników nauczania. Ma estetyczny wygląd i jest dobrze zorganizowana.
  2. Zapewnia przyjazną atmosferę, pozwalającą na samorealizację i wyzwalającą twórczość ucznia.

Nasz uczeń

1. Jest przygotowany do matury i podjęcia studiów wyższych oraz do sprawnego i odpowiedzialnego funkcjonowania w społeczeństwie obywatelskim.
  2. Jest patriotą i Europejczykiem, jest przygotowany do życia i pracy we współczesnym świecie.

Zadania szkoły w zakresie nauczania, kształcenia umiejętności, wychowania oraz profilaktyki

Absolwent „ Prusa” :

• jest świadomy zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z cyberprzestrzeni.
  • łatwo nawiązuje kontakty, jest dobrym negocjatorem,
  • przygotowany jest do ciągłego poszerzania swojej wiedzy, rozwijania w sobie, dociekliwości poznawczej ukierunkowanej na poszukiwanie prawdy, dobra i piękna w świecie,
  • jest świadomy życiowej użyteczności, umie radzić sobie w życiowych sytuacjach,
  • cechuje się wysoką kulturą osobistą,