Więcej o: Wejściówka 2019

Zapraszamy gimnazjalistów do wzięcia udziału w Międzyprzedmiotowym Konkursie dla Gimnazjalistów i uczniów Szkół Podstawowych „Wejściówka 2019”, który zostanie przeprowadzony na terenie naszej szkoły 11 maja br. o godz. 10:00.  Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest zgłoszenie się do Konkursu w terminie od 1 kwietnia do 30 kwietnia 2019 r.

Zapraszamy uczniów gimnazjów oraz szkół podstawowych na spotkania zaplanowane w ramach Dni Otwartych Szkoły

Dnia 13 kwietnia 2019 (sobota) od godziny 10:00 i 25 kwietnia 2019 (czwartek) od godziny 13:00  czekamy na Was w murach naszej szkoły. 

W programie wiele ciekawych spotkań, zajęć i innych atrakcje. Przede wszystkim otrzymasz komplet niezbędnych informacji potrzebnych w procesie rekrutacji do szkoły średniej

Do zobaczenia.

Więcej o: MEN o rekrutacji

MEN opublikowało najważniejsze zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/19.

  • Każda szkoła utworzy odrębne klasy dla absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum.
  • Komisja rekrutacyjna prowadzi odrębnie postępowanie rekrutacyjne dla absolwentów gimnazjum i odrębnie dla absolwentów szkoły podstawowej.
  • Postępowania mają takie same ustawowe kryteria rekrutacyjne, ale inny sposób przeliczania na punkty wyników egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasisty z uwagi na odrębny zakres tych egzaminów.

Zobacz plakaty informacyjne: