Drodzy wychowankowie, jeszcze dzisiaj 26.03.2020 i jutro 27.03.2020r. będziecie mieli możliwość odbierania swoich podręczników i innych rzeczy niezbędnych do nauki w domu. Prosimy dzwonić do Internatu w godz. 9-14, w celu ustalenia godziny przyjazdu. Rozumiemy, że znaleźliście się w trudnej sytuacji, dlatego chcemy Wam umożliwić zabranie  rzeczy z Internatu, jednak w trosce o Wasze zdrowie i zgodnie z zaostrzonym rygorem przemieszczania się ograniczamy możliwość przyjazdu do placówki do dwóch wymienionych dni. Od poniedziałku Internat będzie nieczynny. Życzymy Wam dużo zdrowia i dbajcie o siebie. Wychwawcy

Za szczególne zasługi oraz wysokie średnie ocen przyznane zostały Karty Zaufania. Jest to nagroda dająca różne przywileje w Internacie. Za swoją pracę w I semestrze roku szkolnego 2019/2020 nagrodzonych zostało prawie 40 wychowanków. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy innych do zaangażowania na rzecz Internatu i innych ludzi.

W ramach naszego cyklu"Warto zobaczyć" wyszliśmy do kina na film "The Lighthouse". Zobaczyliśmy bardzo ambitny film pełen symboliki, odniesień, sekretów, samotności i relacji międzyludzkich. Do tego piękne zdjęcia, chociaż czarno-białe to oddające klimat opustoszałej wyspy. Film nie dla każdego, ale aż wstyd nie zobaczyć. Dziękujemy Piotrowi Rzeńcy za organizacje wyjścia do kina a pani Ewie Czupryńskiej za opiekę.

07 lutego młodzież naszego Internatu włączyła się w akcję "Zbiórka dla Kacperka"  zorganizowaną przez cukiernię Pszczółka. Wolontariusze zbierali datki dla chorego na SMA chłopca, któremu potrzebny jest najdroższy lek na świecie by mógł cieszyć się zdrowiem i żyć jak każde zdrowe dziecko. Dziękujemy za poświęcenie swojego czasu, dzięki waszej pomocy uzbierana została pokaźna suma ponad 50 tyś. złotych. Nad organizacją zbiórki czuwały między innymi panie Barbara Kowalczyk-Waszczuk i Pani Lidia Izdebska. Podziel się sercem a dobro wróci do Ciebie. 

Wspólna wieczerza i uroczystość z okazji Bożego Narodzenia to idealna możliwość by zjednoczyć się i poczuć magię zbliżających się świąt. MRI i Koło teatralne zadbali o cudowna oprawę tego wieczoru, przedstawienie bożonarodzeniowe, dzielenie się opłatkiem, zasiądnięcie do świątecznej kolacji, życzenia to już tradycja w naszym internacie. Szczególnie miło nam było gościć Panią Dyrektor Agnieszką Kozę, Panią Księgową oraz Panią Kierownik. Z okazji zbliżających się świąt życzymy wszystkim, tego co najlepsze, ogromu miłości i ciepła rodzinnego oraz otwartych ser na przyjęcie rodzącej się Miłości.

"Kiedy lejesz wosk Andrzeju, Panny już się tak nie śmieją, bo się boją , że w wylewce znajdziesz tę, która Cię zechce". Zapewne nikt już nie wierzy we wróżby Andrzejkowe ale pobawić się chce wielu.28 listopada  nasze internackie wróżki i wróżbici mieli dla każdego jakąś przepowiednie. Jedną lepszą, innych los już tak nie oszczędzał. Kro chciał mógł tego wieczoru dowiedzieć się, co go czeka w dalszej lub bliższej przyszłości. Dziękujemy za opiekę nad imprezą pani Barbarze Kowalczyk -Waszczuk i pani Ewie Wysockiej-Czupryńskiej, które wraz z młodzieżą dostarczyły nam tego wieczoru wielu atrakcji.

 

27 listopada wolontariusze pracujący z internackim Kole Wolontariatu gościli w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Siedlcach na wieczorze Andrzejkowym. Jak już od wielu lat młodzież przebrana za wróżki i wróżbitów przepowiadała swoim przyjaciołom z Ośrodka świetlaną przyszłość. Zabawie nie było końca. Największą zapłatą dla wolontariuszy jest zawsze uśmiech dziecka, któremu oferują pomoc i przyjaźń. Dziękujemy za wieloletnią już współpracę i czekamy na następną okazję do wspólnej zabawy.

29 października ci, co lubią bajki wybrali się z panią Ewą Czupryńską na film pt. "Czarownica". To druga część baśniowej opowieści o Diabolinie, której serce skradła dziewczynka o imieniu Aurora. Kontynuacja opowieści nie każdemu przypadła do gustu ale jednego temu filmowi nie można odebrać, piękne zdjęcia i muzyka to ogromny jego plus.

Ach, co to był za wieczór. 24 października Młodzieżowa Rada Internatu oficjalnie powitała swoich młodszych kolegów i koleżanki w Internacie. Zadania, które trzeba było zaliczyć aby zdać egzamin na mieszkańca Internatu nie były może trudne ale napracować i nagłowić się trzeba było. Nad imprezą czuwała Pani Kierownik, aby żadnemu młodszakowi nie stała się krzywda. Witamy w naszych szeregach,  teraz już oficjalnie.

Czasem warto przygotować coś z klasyki literatury aby poruszyć serca wychowawców i wychowanków internatu. 21 października Koło Teatralne oraz MRI przygotowało i przeprowadziło uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas niej wystawiona została sztuka na postawie Dziadów Adama Mickiewicza. Wśród zaproszonych gości przybyła do nas Pani Dyrektor Agnieszka Koza oraz Pani Kierownik Agnieszka Mazurek. 

15 października młodzież pod opieką pani Barbary Kowalczyk-Waszczuk wyszła do kina na długo oczekiwany, nagradzany na różnych festiwalach a przede wszystkim nominowany do Oskara film Jana Komasy pt."Boże Ciało". Jest to historia Daniela, chłopaka, który wyszedł z poprawczaka i wyjechał na drugi koniec kraju by pracować w stolarni a zamiast tego zaczyna udawać księdza. Film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Po wyjściu z kina rozmowom nie było końca, film dotykał przecież problemów związanych z duchowością, wiarą, poszukiwaniem sensu i wartościami. Warto zobaczyć.

5 listopada młodzież internacka pod opieką pani Anny Zakrzewskiej odbyła spacer po Miejscach Pamięci Narodowej. Zapalono znicze i złożono hołd poległym w czasie II wojny światowej. Pamiętamy...