Okoliczności i powodów do tego, by sięgnąć książkę i zanurzyć się w świat literatury jest mnóstwo. Jedni czytają przed snem, inni rano w zatłoczonych środkach komunikacji, podążając do pracy lub szkoły. Czytają mali i czytają duzi. Czytają mamy, babcie, ojcowie i dziadkowie. Czytają wszyscy. I choć to tylko pobożne życzenie, to nasza młodzież udowodniła, że czyta i lubi to robić. Wzięliśmy udział w szkolnym maratonie czytania. Tematem były dzieła naszego patrona Bolesława Prusa. Usłyszeliśmy fragmenty utworów, które nie są tak znane jak "Lalka" czy "Faraon". Zasłuchaliśmy się podziwiając nie tylko kunszt pisarski Prusa ale też pięknych głosów naszych wychowanków i wychowawców.

Nasze dziewczyny chętnie wzięły udział w szkolnym kolędowaniu zaproponowanym przez Panią Dyrektor Anitę Woźnicę . Tuż przed przerwą świąteczną Mikołajkowe dziewczęta odwiedziły pracowników szkoły i internatu oraz swoich kolegów i koleżanki z różnych klas i podarowały to, co najpiękniejsze, radosne kolędy. Po wielu próbach, wybrane i przećwiczone utwory mogli usłyszeć uczniowie pochyleni nad książkami w szkolnych ławkach. Dla niejednych okazały się te nasze śpiewy przyjemną pauzą w zadaniach lekcyjnych. Jedni słuchali, inni dołączali do naszego "anielskiego" chóru. Bo kolędować każdy może...

Świąteczny nastrój na dobre zagościł w naszym internacie. Choinka już ubrana, z kuchni wydobywają się zapachy smażonej ryby i barszczu. Stoły pięknie przyozdobione wykonanymi przez młodzież stroikami. Na świetlicy III piętra młodzież z Koła teatralnego przedstawiła jasełka w postaci teatru cieni. Zabrzmiały kolędy a po podzieleniu się opłatkiem wszyscy zasiedliśmy do świątecznych stołów. Niechaj te święta przyniosą radość i pojednanie, życzymy Wam wszystkiego najlepszego i odpoczynku w domach rodzinnych.

Któż nie lubi niespodzianek! 6 grudnia z samego rana zapracowany Mikołaj w asyście śnieżynki odwiedził nasz Internat. Wychowawcy poinformowali go, że wychowankowie byli bardzo grzeczni, a ci mniej grzeczni obiecali poprawę. Zatem rózga poszła w kąt a słodki upominek znalazł się u każdego na szafce. 

"Konkurs wiedzy użytecznej i nieużytecznej" pod takim hasłem Młodzieżowa Rada Internatu postanowiła przywitać swoich młodszych kolegów i koleżanki. Podzieleni na grupy wychowankowie pod opieką naszych starszych mieszkańców odpowiadali na pytania z różnych kategorii . Można się było wykazać nie tylko dużą wiedzą ale i inteligencją. Nie było przegranych, bo każda grupa wyszła z zabawy z pełnymi kieszeniami słodyczy. Pierwszoklasiści oficjalnie zdali test na mieszkańców Internatu. Witamy w naszych progach!

Opłaty za wyżywienie - luty 2023

obiady młodzież szkolna – 6zł

obiady pracownicy – 8zł

całodzienne wyżywienie (internat) - 16zł

 

 Płatność za obiady w roku szkolnym 2022/2023 wyłącznie przelewem na konto.
Rachunek bankowy do opłaty za wyżywienie:
I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa
ul. Floriańska 10, 08-110 Siedlce
ING Bank Śląski 64 1050 1953 1000 0023 5336 1997

Opłatę za luty należy uiścić  do 27 stycznia  2023r.

  - internat - 10 x 16zł – 160 zł
  - młodzież szkolna obiady – 10x 6zł – 60zł
  - pracownicy – 10 x 8zł – 80zł

 W sprawie indywidualnych rozliczeń należy dzwonić
do sekretariatu internatu ( 25- 7943465 )

W przypadku nieobecności osoby korzystającej z posiłków w stołówce szkolnej, przysługuje zwrot opłaty za dni nieobecności, pod warunkiem zgłoszenia tej nieobecności najpóźniej
W PRZEDDZIEŃ ABSENCJI do godz. 9.00.

Rachunek bankowy dla opłaty stałej za internat
I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa
ul. Floriańska 10, 08-110 Siedlce
ING Bank Śląski 98 1050 1953 1000 0023 4840 9729

30zł –opłata stała dla młodzieży z internatu za luty

 

17.10.2022r przenieśliśmy się do czasów naszego patrona i mieliśmy okazję wypić "Herbatkę z Prusem". Pod takim tytułem Koło teatralne pod opieką pani Sylwii Brodowskiej i pani Ewy Wysockiej Czupryńskiej z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowało część artystyczną. Ubrani w stroje z epoki członkowie koła czytali wybrane fragmenty mniej znanej nam twórczości Bolesława Prusa. Nie zabrakło też bardzo celnych spostrzeżeń autora na temat specyficznej mentalności siedlczan. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Dyrektor Anita Woźnica. Młodzieżowa Rada Internatu złożyła życzenia wszystkim zebranym.

30.09.2022 Tradycyjnie już  męska część naszej społeczności została obdarowana przez koleżanki upominkami z okazji  Dnia chłopaka. Mamy nadzieję, że kiedyś zamienią te autka na większe modele. Drodzy chłopcy życzymy wam fabryki czekolady i wypasionych aut. Pracą dziewcząt z Młodzieżowej Rady Internatu koordynowała wychowawca pani Barbara Kowalczyk-Waszczuk.

Dnia 13.09.2022 odbyło się pierwsze spotkanie wszystkich mieszkańców Internatu z Panią Kierownik i wychowawcami. Szczególnie ważne było ono dla uczniów klas pierwszych. Pani Kierownik zapoznała ich z zasadami panującymi w Internacie i obowiązkami każdego wychowanka. Starsi mieszkańcy, doskonale wiedzą, że warto się wywiązywać z obowiązków bo jest to nagradzane na koniec każdego semestru Kartą Zaufania. I takie też Karty zostały wręczone przez Panią Kierownik wyróżnionym osobom. Pierwsze koty za płoty, młodsi powoli oswajają się z nowa rzeczywistością szkolną. Życzymy wszystkim udanego roku szkolnego.

 

31 sierpnia zapraszamy wszystkich przyjętych wychowanków, Internat czynny będzie od godziny 16.00.

Wszyscy uczniowie z I LO im. B. Prusa w Siedlcach, którzy złożyli podania zostali przyjęci do Internatu na rok szkolny 2022/2023.

 

Osoby z pozostałych szkół, które złożyły podania zostały przyjęte do Internatu z wyjątkiem tych, do których wykonane zostały telefony (osoby te znalazły się na liście rezerwowej i zostaną powiadomione telefonicznie jeśli pojawią się wolne miejsca).

Infornacja dotycząca osób przyjętych do Internatu na rok szkolny 2022/2023 będzie opublikowana 28.07.2022r. po godzinie 14.00