7 czerwca 2017 

Nasi Wolontariusze: Jakub Topczewski, Patryk Barczuk, Maciej Siennicki, Mateusz Matejko, Sebastian Stefaniak, Natalia Mielnicka, Maria Żakowicz, Alicja Kamińska, Kalina Podstawka i Milena Żurawlewska zostali zaproszeni na piknik zorganizowany z okazji Jubileuszu 95- lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Siedlcach oraz Dnia Matki i Ojca. Wolontariusze przygotowali gry i zabawy na świeżym powietrzu, przyjazna atmosfera zawsze towarzyszy nam, gdy odwiedzamy Ośrodek. Nad wolontariuszami czuwała pani Ewa Czupryńska. Dziękujemy za zaproszenie!


26 kwietnia 2017 

Kolejni maturzyści opuszczają mury naszego Internatu. Jak zwykle pozostaje żal, że to już koniec naszej wspólnej przygody. W tym roku MRI przygotowała dla swoich starszych kolegów i koleżanek uroczysty wieczór, na którym odbyła się projekcja filmu o maturzystach. Dodatkową niespodzianką było przedstawienie napisane i wyreżyserowane przez naszą wychowankę Wiktorię Wonshik pt. "Mój, mój, mój, mój". Każdy maturzysta dostał w prezencie drobny upominek, który ma mu przypominać naszą placówkę. Odchodząca młodzież pożegnała wychowawców i panią kierownik, a potem wszyscy zajadali się lodami i upieczoną przez Koło cukiernicze szarlotką. Nad całością imprezy czuwały panie Monika Chojecka i Barbara Kowalczyk-Waszczuk.   

Zobacz relację fotograficzną


11 kwietnia 2017

"Moja Droga Krzyżowa" , to tytuł przedstawienia, które zaprezentowało Koło Teatralne tuż przed wyjazdem młodzieży na święta Wielkanocne. Pełne refleksji teksty pozwoliły nam na przeżycie wraz z aktorami kolejnych stacji Męki Pańskiej. Dziękujemy pani Ewie Czupryńskiej za pomoc w przygotowaniu przedstawienia.   

Zobacz relację fotograficzną


22 marca 2017 

Tego dnia odbył się VI Międzyinternacki  Turniej Tenisa Stołowego, w którym wzięli udział Przemysław Siuda, Mikołaj Sałasiński i Piotr Onyszczuk. Dzielni chłopcy wywalczyli drużynowo IV miejsce. Opiekun koła sportowego pani Urszula Łazuga może być dumna ze swoich podopiecznych, my też!!


21 marca 2017

Długo oczekiwany finał Wiosennej Giełdy Pomysłów " za nami. Wśród kategorii: wiosenne danie, wiosenna dekoracja pokoju, wiosenna twórczość, zostały wytypowane trzy pierwsze miejsca. Gratulujemy Dorocie Romańczuk, Karolinie Paudyna i Magdalenie Szalach zajęcia I miejsca w kategorii wiosenne danie, ich ciasto zasmakowało chyba każdemu w Internacie. Chłopcy z pokoju nr 10: Kacper Chruśliński, Alek Goś, Jakub Frączek zaskoczyli jury poematem o naszej placówce. W kategorii dekoracji pokoju wyróżnione zostały mieszkanki pokoju 23: Maria Żakowicz i Aleksandra Łukasik. Zwycięzcom gratulujemy a w nagrodę fundujemy bilety do kina. Opiekunami imprezy były panie: Anna Zakrzewska i Ewa Czupryńska.


08 marca 2016 

Postarali się nasi panowie, oj postarali. Stoły udekorowane kwiatami i świeczkami czekały na żeńską część Internatu. Taka kolacja, to my rozumiemy i prosimy więcej :)


28 luty 2017

Bal karnawałowy to dobra okazja dla wolontariuszy na wspólną zabawę z dziećmi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Siedlcach. W tym roku również spora część wolontariuszy skorzystała z zaproszenia i bawiła się na takim balu. Cieszymy się, że młodzież tak chętnie odwiedza swoich podopiecznych, nie tylko pomagając im w nauce ale też organizując wspólny czas wolny.


02 luty 2017

Koło teatralne i miłośnicy poezji miłosnej spotkali się na wieczorze poetyckim "Miłość nie jedno ma imię". Działo się to z okazji Walentynek, święta, które od wielu lat hucznie obchodzone jest nie tylko przez młodzież ale też wszystkich zakochanych na świecie. W pamięci zapadnie nam szczególnie interpretacja wiersza "Między nami nic nie było" w wykonaniu Igora Kłykocińskiego. Nad całością imprezy czuwały panie: Ewa Czupryńska, Marzena Somla i Barbara Kowalczyk-Waszczuk.


01 luty 2017

Kolejne wyjście do kina pod opieką pani Moniki Chojeckiej. Tym razem na musical pt."Lala Land".


18 stycznia 2017

Wyjście do kina na film "Powidoki" pod opieką pani Moniki Chojeckiej.


21 grudnia 2016

Jeden z najpiękniejszych wieczorów w naszym Internacie, na który każdy czeka z utęsknieniem. W każdym zakamarku naszej placówki czuć magię Świąt. Młodzież z Koła teatralnego wskazała nam drogę w przedstawieniu "Którędy do nieba". Gdy wszyscy zasiedli do wigilijnych stołów mogli skosztować potraw przygotowanych przez nasze niezastąpione panie kucharki. Życzenia i kolędy trwały i trwały... Nad całością imprezy 


19 grudnia 2016

Wzorem lat ubiegłych członkowie Koła Cukierniczego i Plastycznego włączyli się w akcję charytatywną polegającą na zorganizowaniu bożonarodzeniowego kiermaszu. Sprzedawane na nim były świąteczne dekoracje z pienika oraz naturalne stroiki świąteczne. Aukcja cieszyła się dużą popularnością a dzięki zebranym funduszom mogliśmy dołożyć się do zorganizowania  paczek dla dzieci z Papui Nowej Gwinei.


06 grudnia 2016

Mikołaj tego roku łaskawie spojrzał na wychowanków Internatu i pozwolił swoim pięknym asystentkom podarować każdemu mały upominek. "Orzeszkowa" pobudka, to piękna pobudka:)


30 listopada 2016

Dziewczynki z pokoju 21: Adrianna Puszkarska, Weronika Plak, Agata Król i Natalia Mielnicka przemieniły się w wyrocznie i przepowiedziały przyszłość wszystkim naszym mieszkańcom. A działo się to z okazji Andrzejek. Szklana kula okazała się łaskawa dla młodzieży i nie tylko. 


29 listopada 2016

Przebrani za wróżki i wróżów wyruszyliśmy do Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego, aby wraz z jego wychowankami świętować Wieczór Wróżb Andrzejkowych. Zabawie towarzyszyły wielkie emocje i uśmiechy.


02 listopada 2016, 19 października 2016, 5 października 2016

Wyjścia do kina na film pt."Inferno" "Dziewczyna z pociągu" i  "Ostatnia rodzina".


26 października 2016

Młodzież pod opieką pani Ani Zakrzewskiej udała się w Miejsca Pamięci Narodowej, by zapalić znicze z okazji Wszystkich Świętych. Pamiętamy o bohaterach naszego miasta i tych, którzy oddali swoje życie, byśmy mogli spokojnie teraz żyć.


12 października 2016

Dzień Edukacji Narodowej stał się okazją do obejrzenia spektaklu Koła Teatralnego. Dla naszych pedagogów młodzież przygotowała również koncert, na którym swój talent mogli zaprezentować: Karolina Kaliszuk, Iza Wierzejska, Jakub Frączek, Weronika Łyszczewska i Dorota Koślacz. W dniu wszystkich pracowników oświaty składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wytrwałości w pracy z młodzieżą.


29 września 2016

Tradycją stało się spotkanie "Poznajmy się bliżej", na które starsi mieszkańcy Internatu przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek wiele ciekawych zabaw integracyjnych. Podczas wykonywanych zadań pierwszaki musiały wykazać się pomysłowością, wiedzą i sprytem. Pani kierownik wręczyła każdemu nowoprzyjętemu wychowankowi odznakę przynależności do naszej społeczności.


05 września 2016

Pierwsze koty za płoty...Po wakacjach wypoczęci ale też pełni obaw co przyniesie nowy rok szkolny widzimy się na pierwszym oficjalnym spotkaniu z panią kierownik i wychowawcami. Pierwszaki z niepokojem słuchają i przyswajają nowe zasady, starsi, muszą je sobie odświeżyć po wakacyjnej labie. Ale jest też miła strona tego spotkania, wręczenie Kart Zaufania -nagród na które czeka większość mieszkańców. Rok szkolny 2016/2017 uważamy za otwarty.


08 czerwiec 2016

W pięknie udekorowanej świetlicy, przy stołach zastawionych słodkimi przekąskami, zgromadzili się zaproszeni goście, dyrekcja Ośrodka, dzieci, wolontariusze i koordynatorzy. Aktorzy z Koła Teatralnego przygotowali spektakl pt. „Smutni bohaterowie bajek”, był też bajkowy konkurs z nagrodami. Jednak chyba najwięcej radości naszym podopiecznym sprawił pyszny tort, który upiekła nasza młodzież w ramach prac Koła Cukierniczego. Spotkanie zakończyły podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, którzy przez cały rok szkolny udzielali pomocy edukacyjnej dzieciom oraz angażowali się w wiele imprez organizowanych dla wychowanków Ośrodka. Cieszymy się, że wnieśliśmy swój mały wkład w realizację idei, jaką jest pomoc potrzebującym.


27 kwiecień 2016

"Szczęśliwej drogi już czas..." Dzisiaj uroczyście pożegnaliśmy naszych starszych kolegów i koleżanki, którzy w tym roku kończą szkołę i zdają maturę. Przeżyliśmy razem wiele miesięcy, zawiązały się przyjaźnie,śmialiśmy się razem, a kiedy trzeba było pocieszaliśmy w trudnych chwilach. Mamy nadzieje, że słowa o tym, że będziemy pamiętali nie były rzucane na wiatr. A żeby łatwiej zapamiętać chwile spędzone w Internacie, przygotowaliśmy film, który obrazował życie  tegorocznych maturzystów w naszej placówce.


09 i 20 kwiecień 2016

Dni Otwartych Drzwi w Szkole i Internacie.

W ciągu tych dwóch dni odwiedziło nas sporo młodzieży zainteresowanej zamieszkaniem w naszym Internacie. Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Internatu poczuli się jak prawdziwi gospodarze i z przyjemnością oprowadzali gości po pokojach, opowiadając jakie zasady i obyczaje panują w naszej placówce. Mamy nadzieje, że nie odstraszyliśmy potencjalnych mieszkańców. Zapraszamy!


21 marzec 2016

Przygotowania do Świąt czuć już niemal wszędzie. My postanowiliśmy zatrzymać się na chwilę i znaleźć czas na refleksję. Młodzież z Koła teatralnego przedstawiła Misterium Męki Pańskiej. Dobrze jest chociaż przez chwilę pomyśleć o własnym życiu, o tym kim jesteś.


08 marzec 2016

Nasi Panowie spisali się na medal i nie zapomnieli o Święcie Kobiet. Rano obudziła nas muzyka i piękny prezent w postaci kwiatka. Dziękujemy Panowie, że podtrzymujecie miłą dla nas tradycję. 


16 luty 2016

Walentynki w Internacie, to dobra okazja, by posłuchać pięknej poezji poświęconej miłości. Koło teatralne przygotowało wieczór poezji miłosnej. Pełne wzruszenia utwory, przypomniały nam jak potężnym uczuciem jest miłość, jak wiele może zbudować i jak wiele zniszczyć. Kto był na naszym wieczorku, ten wie o czym mowa, a kto nie był niech  żałuje.


21 grudnia 2015

Tego dnia Internat choć ten sam, wydawał się zupełnie inny. W odświętnych strojach zebraliśmy się wraz z zaproszonymi gośćmi w świetlicy na III piętrze, by razem świętować zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Koło teatralne przygotowało inscenizację świąteczną, która przypominała nam, czym jest dla człowieka Boże Narodzenie. Pan Dyrektor Andrzej Kopiec złożył wszystkim mieszkańcom i pracownikom Internatu piękne życzenia. Przez chwilę poczuliśmy się jak jedna wielka rodzina. Podzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do  udekorowanych stołów. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania tego wieczoru.


17 grudnia 2015

W naszej szkole odbył się bożonarodzeniowy kiermasz , który przygotowała młodzież z internackiego Koła Cukierniczego pod opieką p. B. Kowalczyk - Waszczuk i Koła  Plastycznego pod opieką p. M. Chojeckiej. Zainteresowani mogli nabyć świąteczne stroiki, pięknie udekorowane pierniki oraz inne ozdoby. Akcji przyświecał szczytny cel, dzięki zebranym środkom, kilkanaście rodzin wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Siedlcach otrzymało świąteczne paczki żywnościowe. 


06 grudnia 2015

Mikołaj, choć trochę spóźniony zawitał do nas ze swoimi asystentkami. Przy dźwiękach świątecznych piosenek, budził grzecznych (i niegrzecznych) wychowanków wręczając każdemu małą niespodziankę. 


30 listopada 2015

Dzisiaj zawitały do nas wróżki i magowie, aby wywróżyć cudowną przyszłość wszystkim pannom i kawalerom. Choć sceneria była trochę groźna, to raczej nikt nie wyszedł ze złą przepowiednią dotyczącą jego losów. Oczywiście wszyscy wiemy , że wizje wróżbitów należy traktować z dużą dozą humoru i przymrużeniem bo jak są Andrzejki to jest zabawa.


25 listopada 2015

Wolontariusze zostali zaproszeni przez wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego na Wieczór Andrzejkowy. Spędziliśmy go w cudownej atmosferze wróżb i wspólnej zabawy. Dziękujemy naszym małym przyjaciołom za wspaniałą współpracę i serdeczność, którą nas obdarzają.


10 listopada 2015

Rozpoczęły się przygotowania do świątecznego kiermaszu charytatywnego. Członkowie Koła Cukierniczego zaczęli pieczenie  i dekorowanie pierników. Ilość osób zaangażowanych w przygotowania kiermaszu, pokazała jak wielka potrzeba pomagania innym drzemie w młodych ludziach.

Dziękujemy wszystkim za poświęcony czas i energię.


29 października 2015

Przed zbliżającymi się Świętami Wszystkich Świętych odwiedziliśmy miejsce pamięci poległych nauczycieli i zapaliliśmy znicze. Oddajemy hołd wszystkim tym, którzy oddali życie za naszą wolność i możliwość nauki.


19 października 2015

Dzień Edukacji Narodowej w naszym Internacie obchodzony jest w sposób szczególny.Młodzieżowa Rada Internatu i Koło Teatralne przygotowali przedstawienie " Oskar i Pani Róża"oraz koncert talentów. Nawet nie przypuszczaliśmy jak wiele zdolnych ludzi mieszka w Internacie. Z ogromnym wzruszeniem i przyjemnością podziwialiśmy talent naszych koleżanek. Z okazji Święta Edukacji Narodowej wszystkim wychowawcom, nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły i Internatu życzymy wszystkiego najlepszego.


30 września 2015

Z okazji Dnia Chłopaka życzymy wszystkim naszym panom samych sukcesów w szkole i życiu prywatnym, dużo uśmiechu i szczęścia w miłości:)


28 września 2015

Tradycyjnie już odbył się w Internacie Wieczór Integracyjny, w trakcie którego nowi mieszkańcy byli w szczególny sposób powitani przez swoich starszych kolegów i koleżanki. Pierwszoklasiści musieli wykazać się sprytem, inteligencją, kreatywnością a nawet odwagą. Oczywiście wszystko z przymrużeniem oka. Pani Kierownik czuwała nad tym aby nikomu włos z głowy nie spadł. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili:).


15 września 2015

Wychowawcy zorganizowali dla młodzieży z klas I wycieczkę "Poznajmy Siedlce". Jej celem jest zapoznanie z bliższą i dalszą okolicą oraz najważniejszymi instytucjami i placówkami w mieście. Mamy nadzieję, że taki wspólny spacer nie tylko daje możliwość poznania miasta ale i siebie nawzajem:).


02 września 2015

Jak ten czas szybko przemija. Wakacje za nami i rozpoczęcie nowego roku szkolnego również. Pani Kierownik spotkała się dziś z wychowankami, by powitać ich, życzyć im samych sukcesów w nowym roku szkolny ma także wręczyć Karty Zaufania - nagrody dla wychowanków z klas II i III za wysokie średnie ocen oraz szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz Internatu.  Z nadzieją, że spełnią się nasze oczekiwania oficjalnie rozpoczynamy rok szkolny 2015/2016. Powodzenia:).


24 czerwca 2015

Kolejny rok szkolny już za nami. Z tej okazji pojechaliśmy na wycieczkę do Lipniaka, by przy ognisku spędzić miło czas przed wyjazdem do domów na wakacje. W części oficjalnej Pani Kierownik wręczyła nagrody za działalność na rzecz innych oraz wzorowe zachowanie, w tym roku liczba nagrodzonych była naprawdę imponująca. Należy szczególnie podziękować młodzieży, która zajęła się organizacją zabaw w czasie wyjazdu. Kalambury, taniec, gry sprawiły, ze mało kto się nudził. Miło spędzić czas razem zapominając o obowiązkach. Do zobaczenia po wakacjach.


17-18 czerwca 2015

Młodzież z koła teatralnego postanowiła sprawić niespodziankę dzieciom ze szkoły podstawowej w Golicach oraz podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Siedlcach  i przygotowała przedstawienie "Warto być sobą". Aktorzy włożyli w swoje role ogrom serca tak, by mali widzowie zrozumieli przekaz bajki i bawili się przy jej oglądaniu.


02 czerwca

Z okazji Dnia Dziecka wolontariusze z Internatu przygotowali dla swoich przyjaciół ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego słodkie upominki. Młodzież wzięła też udział w pikniku zorganizowanym przez Ośrodek bawiąc się ze swoimi podopiecznymi.


08 maja 2015

Po raz kolejny w Siedlcach odbywał się Jarmark Św. Stanisława a wraz z nim Targi Szkół. Młodzież Internatu w ramach promocji szkoły zaprezentowała prace plastyczne wykonane przez Milenę Stefaniuk i Annę Czarnotę. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc. 


23 kwietnia 2015 

Pożegnania nadszedł czas...

Młodzież z łezką w oku żegnała starsze koleżanki i kolegów opuszczających mury Internatu.

W krótkiej inscenizacji zaprezentowano wiersze i piosenki okraszone humorem. Życzymy powodzenia na maturze.


30 marca 2015

Czas przygotowań do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego , to czas zadumy i refleksji nad własny życiem. Koło teatralne przygotowało inscenizację pt. "Maski" ,  ukazującą mękę Chrystusa w czasie Drogi Krzyżowej. Słowa wypowiadane przez aktorów na długo pozostaną w naszej pamięci i być może zmuszą niejednego z nas do zatrzymania się i pokonania własnych słabości. 


23 marca 2015

W internacie zawitała pod różnymi postaciami wiosna. Pięknie przystrojone pokoje, kolorowe stroje, smaczne potrawy - to tylko nieliczne pomysły młodzieży by zwabić tą piękną porę roku do naszej placówki. Komisja, w skład której weszli wychowawcy i reprezentanci grup oceniała pomysłowość i wykonanie prezentowanych prac. Największą kreatywnością wykazali się mieszkańcy II piętra, zdobyli oni  nagrody za I, II i III miejsce oraz wyróżnienie. Każdy uczestnik konkursu zasłużył na nagrodę, niestety tych była ograniczona liczba. Gratulujemy wszystkim i dziękujemy za wspólną zabawę.


11 lutego 2015 

Młodzież z Kółka Literackiego z okazji Walentynek przygotowała Wieczór  Poezji Miłosnej - spektakl poetycki, podczas którego zaprezentowano miedzy innymi utwory Wisławy Szymborskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Haliny Poświatowskiej czy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Swoim występem wieczór uświetniły: Joanna Kożuchowska i Magdalena Łach, zaśpiewały piosenki o miłości. Wieczór zakończył się rozdaniem poczty walentynkowej.


05 lutego 2014

Odbył się Międzyinternacki Turniej w Piłce Siatkowej. Internat reprezentowali: Kamila Lipska, Patryk Wysocki, Michał Wojtkowski, Michał Dołęga, Piotr Stachnio i Mikołaj Sałasiński. Po bardzo wyrównanym i pełnym napięcia finale nasi dzielni siatkarze zajęli I miejsce. Jesteśmy z Was bardzo dumni!


 18 grudnia 2014

Jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w Internacie, już za nami. Po pełnej refleksji części artystycznej spotkaliśmy się przy wigilijnym stole. Dzieląc się opłatkiem, życzyliśmy sobie spokojnych, zdrowych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia. Podniosłą atmosferę dopełniły piękne dekoracje stołów i świetlicy. Przy dźwiękach kolęd cieszyliśmy się, ze wspólnie spędzonych chwil. Po kolacji do grzecznych wychowanków przyszedł Mikołaj z prezentem.


05 grudnia 2014

Dzisiaj, chociaż to o jeden dzień za wcześnie odwiedził nas Święty Mikołaj w asyście pięknych Śnieżynek. Mikołaj wyraźnie się do nas śpieszył, zapomniał pewnej części garderoby, ale to już szczegół. Widać wszyscy mieszkańcy Internatu byli grzeczni w tym roku, bo każdy otrzymał mikołajkową niespodziankę.


27 listopada 2014

Jak co roku nasze wolontariuszki przebrane za wróżki odwiedziły wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Siedlcach.  Wspólna zabawa Andrzejkowa przynosi wiele radości i daje możliwość lepszego poznania się. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowały dla nas słodki poczęstunek i woskową wróżbę. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i miłą zabawę.


26 listopada 2014

Andrzejki  są  możliwością poznania swego przeznaczenia - oczywiście z dużym przymrużeniem oka . Z tego względu odwiedziły nas w Internacie wróżki i wiedźmy, które przy pomocy kart, wosku i innych znanych sobie sposobów przepowiadały  nasze losy. Kto wyjdzie za mąż lub się ożeni, a kto zdecyduje się na samotny żywot, ile będziemy mieć dzieci i jak nazywać się będzie nasza wielka miłość, tych i innych rzeczy dowiadywały się panny i kawalerowie, którzy postanowili poznać swoją przyszłość i uczestniczyli w Wieczorze Wróżb Andrzejkowych. 


15 października 2014

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej młodzież z Koła teatralnego i MRI przygotowała uroczystość dla wychowawców, dyrekcji i swoich kolegów. Zaproszeni goście obejrzeli spektakl "Lekcja języka polskiego" na podstawie Ferdydurke W. Gombrowicza, utalentowani muzycznie wychowankowie zaprezentowali swoje umiejętności w trakcie koncertu. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości. 


30 września 2014

Specjalnie dedykowana pobudka, słodka niespodzianka i cały dzień uśmiechu to  podarunek dla naszych chłopców z okazji ich święta. Panowie, życzymy Wam samych sukcesów w szkole i poza nią:)


22 września 2014

Nasi najmłodsi mieszkańcy przeżyli dzisiaj "chrzest". Wśród zadań, które musieli pokonać znalazły się min. taniec na gazecie, robienie makijażu czy malowanie portretów wychowawców. Otrzęsiny nie ominęły też starszych uczniów, którym z różnych powodów "upiekło" się w zeszłym roku. Zaprezentowali oni modę studniówkową 2015. Mimo pewnych obaw pierwszoklasiści bawili się dobrze przy dopingu publiczności.


12września 2014

Pierwsza wywiadówka już za nami. Na spotkaniu z kierownikiem i wychowawcami Internatu zjawili się rodzice wychowanków klas I i nie tylko. Po części oficjalnej rodzice mogli porozmawiać z wychowawcami  i rozwiać wiele  wątpliwości związanych z mieszkaniem ich dzieci w Internacie.


10 września 2014

Pani Kierownik tradycyjnie już spotkała się z mieszkańcami Internatu, by powitać ich po wakacjach. Zapoznała młodzież  klas I z ogólnymi zasadami panującymi w naszej placówce a starszych wychowanków wynagrodziła za ich pracę w poprzednim roku Kartą Zaufania. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy a innych zachęcamy do pracy w nowym roku szkolnym.


9 września 2014

Wybraliśmy się na wycieczkę po Siedlcach. Dla tych, których przygoda z naszą szkołą i miastem dopiero się zaczęła, była to okazja do zapoznania z okolicą i  historią Siedlec. 


16 czerwca 2014

"Wesoły autobus" zawiózł nas do leśniczówki w Lipniaku, gdzie uroczyście zakończyliśmy Internacki Rok Szkolny 2013/2014. Pogoda była piękna, humory dopisywały, apetyty też. Pomysłom na zabawy i gry nie było końca, szkoda tylko, że tak szybko przyszedł czas na powrót. Ale przecież wkrótce zobaczymy się w nowym roku szkolnym.


08 czerwca 2014

Miłośnicy sztuki teatralnej mieli możliwość uczestniczyć w VII Festiwalu Teatrów Ulicznych odbywającym się w naszym mieście. Pod opieką wychowawców i pod osłoną nocy obejrzeliśmy spektakle "Mąż i żona" oraz "Cykl".

UWAGA GIMNAZJALIŚCI! 

Podania o przyjęcie do internatu na rok szkolny 2014/2015 prosimy składać do kancelarii internatu do 10 lipca b.r. Lista osób przyjętych zostanie opublikowana na stronie www po 14 lipca b.r.


03 czerwca 2014 

Z wielką przyjemnością obejrzeliśmy na scenie CKiS naszych kolegów i koleżanki z internatu należących do Teatru Es. Wystąpili w spektaklu „Wolę żyć” poświęconym problematyce uzależnienia narkotykowego. Wszyscy zachwycili kunsztem aktorskim. 


14 kwietnia 2014

Tego dnia odbył się I Integracyjny Międzyinternacki Turniej Piłki Nożnej. Nasi dzielni piłkarze w strugach deszczu wywalczyli II miejsce. Gratulujemy.


26 marca 2014

Odbył się III Międzyinternacki Turniej Tenisa Stołowego, w którym nasi koledzy Damian Czapski i Adam Szewczak byli bezkonkurencyjni i zajęli I miejsce :) Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


13 lutego 2014

Tego dnia, z okazji Walentynek, odbył się wieczór poetycki. Cudowne, romantyczne wiersze oraz mistrzowsko wykonane piosenki wprowadziły nas wszystkich w romantyczny nastrój.


10 lutego 2014

Odbył się Integracyjny Międzyinternacki Turniej Piłki Siatkowej. Drużyna naszego internatu zajęła I miejsce. Jesteśmy z was dumni! Na zdjęciu zwycięzcy.


31 stycznia 2014

Zapraszamy rodziców naszych wychowanków na rozmowy indywidualne dnia 31 stycznia, na godzinę 15.30.


19 grudnia 2013

Jak co roku już, tradycyjnie, wiele pracy poświęcamy na organizację Wieczoru Wigilijnego w internacie. Tego szczególnego dnia życzymy sobie wzajemnie wszystkiego, co najlepsze. Koło teatralne zachwyciło nas piękną refleksyjną inscenizacją, a św. Mikołaj zrobił nam miłą słodką niespodziankę.


17 grudnia 2013

Uczestnicy koła plastycznego i cukierniczego zorganizowali kiermasz bożonarodzeniowy, z którego dochód przeznaczony został na leczenie małej Oli chorej na nowotwór oka.


12 grudnia 2013

Nasza utalentowana koleżanka, stypendystka Prezydenta Miasta Siedlce Gabriela Kardacz zaprosiła nas do CKiS na swój własny wieczór autorski pt. List do Boga. Jej niesamowity śpiew zachwycił wszystkich, którzy mieli niepowtarzalna okazję uczestniczyć w spotkaniu.


27 października 2013

Tego dnia zorganizowaliśmy wycieczkę do kina, by obejrzeć kolejną część trylogii Igrzyska śmierci pt. W pierścieniu ognia. I tym razem twórcy filmu nie zawiedli. 


28 października 2013

W wieczór Andrzejkowy nasi wolontariusze gościli w SOSW w Siedlcach. Przebrani za wróżki udaliśmy się do ośrodka, gdzie w magicznej scenerii czekało na nas wiele niespodzianek. Wróżby, słodki poczęstunek i dyskoteka, którą zorganizowali dla nas mali przyjaciele z ośrodka, sprawiły, że ten wieczór stał się dla nas jeszcze bardziej wyjątkowy. Dziękujemy za miłe przyjęcie.


28 października 2013

Wszystkie wiedźmy i czarodzieje zlecieli się dzisiaj do nas aby w wieczór Andrzejkowy przepowiedzieć nam naszą przyszłość. Kto i kiedy wyjdzie za mąż, jak potoczą się nasze drogi naukowe i zawodowe, to wszystko i wiele innych rzeczy wywróżyć można było sobie u sławnych magów. Kto nie był, niech żałuje bo wosk lał się litrami.


16 października 2013

DEN to szczególne święto nie tylko w szkołach, ale również w naszym internacie. Z tej okazji pragniemy złożyć wszystkim wychowawcom, innym pracownikom oraz wychowankom życzenia owocnej pracy, sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanych obowiązków. W internacie odbyła się uroczystość, na której młodzież zaprezentowała swoje talenty muzyczne, a koło teatralne wystawiło spektakl "Wszystkie drogi prowadzą do człowieka".


26 września2013

Oczekiwane przez wszystkich Otrzęsiny  już za nami. Pierwszoklasiści ze strachem wysłuchali zadań przygotowanych dla nich przez koleżanki ze starszych klas. Zadania oczywiście okazały się proste do wykonania, a doping publiczności wzmagał zapał w ich wykonywaniu. Wszyscy nowi mieszkańcy otrzymali pamiątkowe medale.


10 września 2013

Dzisiaj uczniowie klas I pod opieką wychowawców wybrali się na wycieczkę historyczno- topograficzną po Siedlcach. Oprócz ciekawych i przydatnych miejsc, młodzież poznawała historię miasta, no i oczywiście siebie wzajemnie. 


04 września 2013

Nowy rok szkolny rozpoczął się od spotkania młodzieży z panią Kierownik Agnieszką Mazurek i kadrą internatu. Życzymy wszystkim mieszkańcom  sukcesów w nauce i realizowania planów na przyszłość.


24 czerwca 2013 

Koniec roku szkolnego to już właściwie formalność. Oceny wystawione,  mogliśmy więc bez stresu wyjechać na pożegnalne ognisko. Pani Kierownik wręczyła najbardziej zasłużonym dyplomy i nagrody. Spotykamy się po wakacjach! Miłego odpoczynku!  


 24 kwietnia 2013

"Do mety przybywa się tylko po to, by wyruszyć znowu dalej. A tam, gdzie jesteście obecnie, to tylko etap Waszej drogi. Z odrobiną nadziei w zanadrzu można zawsze wyruszyć z przeświadczeniem, że każdy wieczór jest zapowiedzią jutrzenki". Tymi słowami pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Młodzieżowa Rada Internatu przygotowała na tę okazję poruszającą uroczystość. "Maturzyści, pielęgnujcie dobre wspomnienia związane z naszym internatem. Życzymy Wam powodzenia w dorosłym życiu!"


13 kwietnia 2013

Gimnazjalistów zainteresowanych zamieszkaniem w internacie od przyszłego roku szkolnego serdecznie zapraszamy na Dni Otwarte: 13 kwietnia (sobota) o godzinie 10.00 oraz 29 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 13.00


19 kwietnia 2013

Serdecznie zapraszamy rodziców wszystkich wychowanków na rozmowy indywidualne z wychowawcami w dniu 19 kwietnia od godziny 15.30.


21 marca 2013

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny odbył się  turniej pt."Kocham cię Internacie". Zawodnicy odpowiadali na pytania dotyczące naszej placówki. Duże zaangażowanie wykazała widownia, chętnie podpowiadająca uczestnikom. Było dużo śmiechu i zabawy. Dziękujemy wszystkim za ducha zdrowej rywalizacji.


26 marca 2013

Post, to czas szczególnego pochylenia nad tajemnicą cierpienia, która dotykając każdego posiada  moc jednoczenia. Tę tajemnicę można jeszcze głębiej odczytać poprzez mękę Chrystusa podjętą dobrowolnie, z miłości do ludzi. Koło teatralne zorganizowało  wieczór poświęcony Drodze Krzyżowej. Inscenizacja pt " Naucz mnie znosić cierpienie" poruszyła zebranych widzów.


20 luty 2013

Kilka dni temu obchodziliśmy Walentynki. Z tej okazji Koło teatralne przygotowało wieczór poetycki pt "O miłości prawie wszystko". W pięknej scenerii  młodzież przeczytała wiersze najwybitniejszych poetów dotyczące miłości. 


07 stycznia 2013

Miłośnicy J.R.R. Tolkiena wybrali się na film pt."Hobbit - niezwykła podróż" . Wstęp do "Władcy Pierścieni", to opowieść pełna niezwykłych wydarzeń i magicznych postaci, przedstawiająca odwieczną walkę  dobra ze złem. Polecamy jako warty obejrzenia.


20 grudnia 2012

Wigilijny wieczór w naszym internacie to magiczny czas. Dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, oglądamy spektakl świąteczny i jemy świąteczną kolację. Wspólne kolędowanie to nasza tradycja, przy blasku świec płyną dźwięki i nastrajają nas na nadchodzące święta. Przed wyjazdem do domów pragniemy złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.


18 grudnia 2012

W ciągu kilku ostatnich tygodni Koło Cukiernicze wypiekało świąteczne pierniki. Część z nich znalazła się na stołach podczas Wigilii w Internacie. Bożonarodzeniowe szopki i choinki zostały sprzedane podczas kiermaszu.


 06 grudnia 2012

Zorganizowaliśmy koncert mikołajkowy, który otworzył cykl spotkań poświęconych śpiewaniu znanych i lubianych utworów. Słuchacze gromkimi brawami docenili talent wokalistek. Wszyscy mamy nadzieję, że na kolejnym spotkaniu zaprezentuje się więcej osób zachęconych tym koncertem.


29 listopada 2012

Wieczór andrzejkowy jest świetną okazją, by dowiedzieć się czegoś więcej o sobie i o swojej przyszłości. Organizatorzy zadbali o to, by każdy doskonale się bawił.


28 listopada 2012

Koło Teatralne miało zaszczyt przedstawić kabaret z cyklu "Bajki dla potłuczonych". Kolorowe kreacje, dowcip i talent młodych aktorów podziwiali koledzy i koleżanki z internatu. Salwy śmiechu i oklaski to  najlepszy dowód na to, że praca i próby nie poszły na marne. Najlepszą nagrodą dla grających jest jednak fakt, że mogli choć na kilka chwil oderwać swoich przyjaciół od codziennych problemów związanych z trudem zdobywania wiedzy. Śmiech jest dobry na wszystko i tego się trzymajmy:)  


16 listopada 2012

Zapraszamy rodziców wszystkich wychowanków na spotkania indywidualne z wychowawcami dnia: 16 listopada od godziny 15.30 


30 października 2012

Tego dnia fani agenta 007 po raz kolejny mieli okazję podziwiać jego mało prawdopodobne przygody. Wybraliśmy się do Novego Kina Siedlce na najnowszą część Bonda pt. Skyfall. Zdecydowana większość z nas uznała, że film wart jest obejrzenia. Motyw muzyczny w wykonaniu cudownej Adele - zjawiskowy.


30 października 2012

Nadchodzące Święta Wszystkich Świętych sprzyjają refleksjom. Zatrzymujemy się na chwilę, by pomyśleć o tych, którzy odeszli. Odwiedzamy groby, zapalamy znicze. Przedtem porządkujemy cmentarze. My znaleźliśmy czas, by pokłonić się, tym którzy zmarli, lecz ich grobów już nikt nie odwiedza. W ramach corocznej akcji „Sprzątania zapomnianych mogił” odwiedziliśmy siedlecki cmentarz, by posprzątać groby i zapalić znicze.


15 października 2012

Młodzieżowa Rada Internatu przygotowała niespodziankę z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczysta akademia, połączona z przedstawieniem Koła Teatralnego oraz koncertem życzeń  dostarczyła wszystkim zebranym wielu wzruszeń. Jeszcze raz mogliśmy się przekonać, jak wiele talentów drzemie w naszych kolegach i koleżankach.


27 września 2012

Zwyczajem jest witanie nowych mieszkańców Internatu  specjalnie zorganizowaną dla nich imprezą. W tym roku uczniowie klas II przygotowali dla pierwszaków zabawy i konkursy, w trakcie których wykazywali się oni sprytem, inteligencją i zdolnościami artystycznymi. Wieczór skończył się dyskoteką,  zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.


25 września 2012

Podczas Biegu Integracyjno - Orientacyjnego nasi  pierwszoklasiści poznawali dzisiaj Siedlce. Tak, jak w zeszłym roku przygotowaliśmy dla nich trasę i zadania, z którymi poradzili sobie bezbłędnie. Teraz wiemy, że nikt już nie zabłądzi w naszym mieście , mamy również nadzieję, że wiadomości zdobyte podczas Biegu okażą się przydatne. Dziękujemy za wspólną zabawę.


20 września 2012

Wystawa. W Muzeum Regionalnym obejrzeliśmy malarstwo i rysunek Wandy Ostrowskiej (1895-1951) malarki, która swoje prace prezentowała na wystawach w Bejrucie, Francji, Hiszpanii, Portugalii. W Polsce obrazy artystki prezentuje jej córka Beata Ostrowska - Harris.


05 września  2012

Rok szkolny 2012/2013 rozpoczęty. Pani Kierownik oficjalnie powitała mieszkańców Internatu na spotkaniu "Poznajmy się".  Życzymy wszystkim wychowankom samych sukcesów i jak najlepszych osiągnięć.


21 czerwca 2012

Zakończenie roku internackiego odbyło się za miastem, przy ognisku i pieczeniu kiełbasek. Pani Kierownik nagrodziła osoby najbardziej zaangażowane w organizowanie życia w internacie. Przed nami wakacje i upragniony, zasłużony odpoczynek. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym! 


19 czerwca 2012

W Novym Kinie Siedlce obejrzeliśmy film - z gatunku strasznych, pt. "Szepty". Może nie był taki straszny, ale na pewno ciekawy.


31 maja 2012

Z okazji Dnia Dziecka uczestnicy koła plastycznego namalowali tryptyk pt. "Kubuś Puchatek i przyjaciele". Jest to tradycyjny miły gest, by rozweselić buzie maluszków wesołymi malunkami. Prace stanowią ozdobę sal Domu Dziecka w Siedlcach.


25 kwietnia 2012

Pożegnania nadszedł czas... Dzisiaj żegnaliśmy naszych starszych kolegów i koleżanki, życząc im sukcesów na maturze i trafnych wyborów życiowych. Przeżyliśmy razem wiele pięknych chwil i tego nie zapomnimy. Koło teatralne przygotowało inscenizację o Małym Księciu a uczniowie klas I i II recytację wierszy, każdy absolwent dostał mały upominek, który na przypominać chwile spędzone w internacie. Będziemy tęsknić cytując słowa piosenki "ale to już było i nie wróci więcej..."


24 kwietnia 2012

"Wszyscy tworzymy Prusa" pod takim tytułem Aleksandra Kwiek stworzyła pracę w stylu performance, w której odbiorca jest jednocześnie uczestnikiem. Praca powstała z okazji 100. rocznicy śmierci naszego patrona szkoły. Jest wykonana na lustrze. Można ją obejrzeć w szkole przy pokoju nauczycielskim, stanowi stałą ekspozycję szkolnej galerii. Powstała pod kierunkiem p. prof. Moniki Chojeckiej. 

Zapraszamy rodziców naszych wychowanków w dniu 20.04.2012 od godz.15.30 na rozmowy indywidualne z wychowawcami, po spotkaniach w internacie odbędą się wywiadówki w szkole.


29 marca 2012

Byliśmy na wernisażu prac plastycznych Lecha Grabowskiego, cenionego historyka sztuki i wieloletniego wykładowcy ASP w Warszawie. Lech Grabowski urodził się w Siedlcach. Tu spędził dzieciństwo i uzyskał świadectwo dojrzałości w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa. Na wystawie dominowała tematyka pejzażowa, kompozycje florystyczne i abstrakcje.


20 marca 2012

Impreza plenerowa z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, mimo chłodu i wiatru okazała się dobrym pomysłem. Marzanny co prawda nie udało nam się utopić,spłonęła za to w ogniu rozpalonego dla nas ogniska. Dzięki pomysłowości MRI nie mogliśmy narzekać na nudę, przy dźwiękach gitar żegnaliśmy zimę i witaliśmy nadchodzącą wiosnę. Zapach pieczonych kiełbasek i chleba dopełniał miłą atmosferę.


29 luty 2012

Skoro już okrzyknęliśmy luty miesiącem zakochania, to konsekwencją tego był koncert zorganizowany przez Młodzieżową Radę Internatu poświęcony oczywiście miłości. Mistrzowsko wykonane piękne piosenki sprawiły, że uczucia wirowały w powietrzu i każdy był pod ich urokiem. Gratulujemy talentów wokalnych i czekamy na więcej.


27 luty 2012

Tego dnia odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej da uczniów klas pierwszych. Pani mgr Aneta Dmowska - Pycka oraz słuchacze wydziału Ratownik Medyczny przekazali nam wiedzę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie uświadomiło nam , jak ważna jest nasza pomoc w ratowaniu życia drugiego człowieka. Dziękujemy dyrekcji "Medyka" za zorganizowanie dla nas tak pouczającej lekcji.


20 luty 2012

Czar święta zakochanych nadal trwa, dlatego też aktorzy Koła Teatralnego przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek przedstawienie "Romeo i Julia -historia miłosna z przymrużeniem oka". Piękna opowieść o dwojgu zakochanych nastolatkach, przedstawiona trochę w satyryczny sposób spodobała się widzom, a aktorzy za swoją grę zostali wynagrodzeni gromkimi brawami. Nasza historia skończyła się dobrze i młodzi żyli długo i szczęśliwie, czego wszystkim jeszcze raz życzymy nie zamykając tematu miłości i zakochania, ale o tym następnym razem...


14 luty 2012

Podziwialiśmy w Galerii Fokus fotografie grupy atrystycznej Fotogram. Piękne pejzaże z Hrubieszowa w ciekawej technice i perspektywie.


13 luty 2012

"Bez Ciebie,

jak bez uśmiechu,

niebo pochmurnieje"

Z okazji Walentynek odbył się w internacie wieczór poezji miłosnej. Na szczęście romantyków jest jeszcze wielu, toteż publiczność nie zawiodła. Recytatorzy dla swoich słuchaczy przygotowali dodatkową niespodziankę w postaci róży i własnoręcznie wykonanej walentynki. Wszystkim zakochanym życzymy odwzajemnionych uczuć i nigdy niekończącej się miłości.


03 luty 2012

Zapraszamy rodziców wszystkich wychowanków na spotkania indywidualne z wychowawcami 03 lutego, na godzinę 15.30.


11 stycznia 2011

Pierwszy Międzyinternacki Turniej Tenisa Stołowego już za nami. Nasi wychowankowie zajęli: IV miejsce Arek Zalewski w grze indywidualnej, II miejsce Arek Zalewski i Damian Czapski w deblu, zespołowo nasz Internat zajął III miejsce. Gratulujemy gry i życzymy sukcesów na następnych turniejach.


21 grudnia 2011

Ciche dźwięki kolędy, zapach choinki i świece płonące na przystrojonych stołach, tak w internacie obchodziliśmy wspólny wieczór wigilijny. Koło teatralne przedstawiło inscenizację "Świąteczny dworzec", były życzenia, łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie. Magia świąt sprawiła, że byliśmy tego dnia dla siebie bliżsi i lepsi. Nie było właściwie osoby, która nie zaangażowała się w przygotowania tego wieczoru, koło plastyczne pomyślało o dekoracjach, koło kulinarne o piernikach, które aż szkoda było zjeść, takie były śliczne, panie kucharki zadbały o to, by potrawy na świątecznym stole były takie jak tradycja nakazuje. Za ogromny wkład w przygotowanie wigilii w internacie dziękujemy pani kierownik oraz wszystkim wychowawcom. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!


19 grudnia 2011

Idea pomagania innym jest wielką przyjemnością. Zwłaszcza, gdy towarzyszy jej proces tworzenia. Uczestnicy koła plastycznego oraz cukierniczego postanowili w myśl tej jakże szczytnej idei przygotować prace na szkolny kiermasz ozdób świątecznych, by uzyskane fundusze przeznaczyć dla dzieci z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. M. Grzegorzewskiej. W tym celu przez wiele tygodni pieczołowicie tworzyliśmy ozdoby z masy solnej, z makaronu i z papieru. A także wypiekliśmy niezliczoną ilość pierniczków. Niebanalną ozdoba kiermaszu okazały się pięknie udekorowane chatki z piernika.


06 grudnia 2011

Wczesnym rankiem nasz internat odwiedził św. Mikołaj robiąc niecodzienną pobudkę mieszkańcom. Przy dźwiękach Merry Christmas zaglądał do pokoi i wręczał słodkie upominki. W tym roku Mikołajowi pomagały śnieżynki, aniołki i asystent - dobra robota św. Mikołaju, szkoda, że twoje wizyty są tylko raz w roku!


29 listopada 2011

Andrzejki. Tradycji stało się zadość i do internatu zawitały wiedźmy i wróżki aby przepowiadać przyszłość. Z kart, wosku i innych znanych tylko sobie czarów tworzyły wizje naszej przyszłości. I chociaż podchodzimy do tej zabawy z dużym przymrużeniem oka, to niektóre wróżby mogłyby się spełnić.


24 listopada 2011

Wycieczka do Lublina. Korzystając z ładnej, jesiennej pogody wybraliśmy się na wycieczkę. Zwiedzanie Lublina rozpoczęliśmy od Majdanka, potem Starówka, na koniec obejrzeliśmy w Teatrze im. Juliusza Osterwy sztukę Williama Szekspira "Wiele hałasu o nic".

Uwaga!

Zapraszamy na indywidualne rozmowy z wychowawcami w dniu 18.11.2011r. (piątek) w godzinach 15.30 - 16.30. Po spotkaniach w internacie rozpoczną się wywiadówki w szkole.


26 października 2011

Młodzież naszego internatu wraz z opiekunami odwiedziła siedlecki Cmentarz Centralny by posprzątać stare mogiły i zapalić znicze. To już nasza trzecia Akcja Sprzątania Zapomnianych Grobów, chcemy w ten sposób ukłonić się tradycji, okazać szacunek i pamięć tym, którzy odeszli.


26 października 2011

Koło teatralne zaprezentowało efekty swojej dwumiesięcznej pracy organizując Noc Kabaretową. Mistrzowska gra naszych aktorów została doceniona gromkimi brawami i jak to w kabarecie bywa salwami śmiechu. I o to właśnie chodziło!


12 października 2011

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej MRI przygotowała oryginalny program prezentujący muzyczne talenty wychowanków. Występy zostały docenione przez kolegów i zaproszoną kadrę.


29 września 2011

Wolontariusze przyjęli zaproszenie od wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego na dyskotekę. Dzieci przygotowały niespodziankę w postaci mini recitalu jednej z wychowanek. Mamy nadzieję, że takie spotkania staną się tradycją.


22 września 2011

Nasi najmłodsi koledzy zostali oficjalnie przyjęci do grona wychowanków internatu. Każdy z nich musiał wykonać zadanie specjalne, które wymagało nie tylko sprytu, ale i kreatywności. Impreza zakończyła się dyskoteką, na której wszyscy dobrze się bawili. Tego dnia odbyły się również wybory zarządu Młodzieżowej Rady Internatu.


19 września 2011

Wychowankowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z panem policjantem. Omawiane były sprawy dotyczące bezpieczeństwa i prewencji. Pan policjant mówił o zagrożeniach czyhających na młodzież oraz przestrzegał przed konsekwencjami nieprawidłowych zachowań i łamania regulaminu.


16 września 2011

Pierwsza wywiadówka. W internacie odbyło się spotkanie pani Kierownik i wychowawców z rodzicami uczniów klas pierwszych.


12 września 2011

Tego dnia wychowankowie klas pierwszych poznawali miasto. Organizowany po raz czwarty Bieg po Siedlcach miał na celu ułatwić orientację w najbliżej okolicy i zmobilizować młodzież do działania. Jedni chętnie poszukiwali ukryte osoby i obiekty, inni woleli tylko się przyglądać. Mamy nadzieję, że wszyscy skorzystali z tej imprezy i nikt nie zabłądzi w naszym mieście, a i pochwalić się wiedzą historyczną na jego temat będzie umiał.


05 września 2011

Tradycyjnie na początku września odbywa się spotkanie pani Kierownik z wszystkimi wychowankami i wychowawcami - "Poznajmy się". Zebraliśmy się w stołówce, po raz pierwszy w tym roku mieliśmy możliwość pobyć wszyscy razem i przypatrzeć się sobie. Sporo nowych twarzy, trochę przestraszonych, niepewnych. Jeszcze kilka tygodni i to się zmieni, trzeba tylko nauczyć się i przyswoić parę zasad. Głowa do góry pierwszaki, nie jest tak źle jak podpowiada strach.


31 sierpnia 2011

Od godziny 1600 do internatu przybywała młodzież. Na mieszkańców II piętra czekała niespodzianka - piękna, wyremontowana łazienka. Pełni energii rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2011/2012.


22 czerwca 2011

Zakończenie roku szkolnego 2010/2011.

Witajcie wakacje!!!


01 czerwca 2011

Nasi wolontariusze, tak jak w zeszłym roku zgłosili się do pomocy w przeprowadzeniu Ogólnopolskiego Pikniku Rodzinnego zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka przez Caritas . Przygotowaliśmy zabawy i zagadki, nasi aktorzy przebrani za postacie z bajek zabawiali dzieci na scenie siedleckiego amfiteatru. Inni wolontariusze wydawali posiłki i rozdawali baloniki. Dzieci dostały od nas słodycze, zakupione dzięki hojności wychowanków, którzy chętnie wspierają tego typu akcje.


30 maja 2011

Odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Biegu Historycznego. Pani Kierownik ufundowała wszystkim uczestnikom smaczne lody i dyplomy. Nagrodą za I miejsce były bilety do kina. Jeszcze raz gratulujemy młodzieży i wychowawcom wytrwałości i wiedzy o naszym mieście.


23 maja 20111

II Siedlecki Bieg Historyczny już za nami. Przemierzyliśmy kilometry Siedlec odpowiadając na pytania związane z historią, odszukując tajemnicze obiekty i osoby. Zadania nie należały do najłatwiejszych, ale tak jak w zeszłym roku, tak i teraz młodzież poradziła sobie prawie bezbłędnie z każdym wyzwaniem. Trzy godziny marszu (lub biegu) i mamy nadzieję, że tyle samo dobrej zabawy. Wyniki Biegu już wkrótce!


13 maja 2011

W miesiącu maju, w gablocie szkolnej przy sekretariacie można podziwiać ekspozycję prac z filcu. Kilkadziesiąt sztuk maskotek, to ciężka praca uczestniczek koła plastycznego. Niebanalne ozdoby, broszki, breloczki zostaną wręczone dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Siedlcach z okazji Dnia Dziecka.


27 kwietnia 2011

Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. By przyłączyć się do kultywowania tradycyjnych zwyczajów, koło plastyczne zorganizowało konkurs na najciekawszy projekt pisanki wielkanocnej. Jury składające się z kilkunastu przedstawicieli grup, uwzględniło kreatywność, precyzję i estetykę wykonania. Największą ilośc punktów i tym samym pierwsze miejsce zajęła praca Aleksandry Kwiek. Serdecznie gratulujemy!


27 kwietnia 2011

Tego dnia młodzież klas pierwszych i drugich uroczyście pożegnała swoich starszych kolegów - maturzystów. Refleksyjna inscenizacja słowno - muzyczna pt. "Odwiedzaj swoje wspomnienia" była zalążkiem do tego, by z szacunkiem i nostalgią wspominać chwile spędzone z nami. Na zakończenie abiturienci usłyszeli cenne wskazówki na dalszą drogę życia. Nie wystarczy zdobywac mądrości, trzeba jeszcze umieć z nich korzystać...


19 kwietnia 2011

Udaliśmy się do CKiS na spektakl pt."Przezroczystość" przygotowany przez siedlecki Teatr ES. W nastrojowym klimacie wysłuchaliśmy poezji ks. Jana Twardowskiego. Przedstawienie wywarło na nas duże wrażenie, dodatkowym atutem była obecność na scenie naszych kolegów ze szkoły i internatu.


15 kwietnia 2011

Odbyło się kolejne spotkanie wychowawców z rodzicami mające na celu wnikliwą analizę problemów dziecka związanych z nauką oraz z funkcjonowaniem w grupie rówieśniczej.


13 kwietnia, 07 maja 2011

Dni Otwarte przyczyniły się do odwiedzin młodzieży gimnazjalnej zainteresowanej warunkami w naszej placówce. Potencjalni mieszkańcy otrzymali niezbędne informacje oraz odpowiedzi na istotne pytania dotyczące funkcjonowania naszego internatu.


28 marca 2011

Tego dnia odbyło się szkolenie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla wychowanków klas I. Przyszli ratownicy medyczni z Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Siedlcach przekazywali nam wiedzę oraz demonstrowali ćwiczenia ratujące życie. Szkolenie uświadomiło nam, jak wiele zależy od nas i naszej wiedzy w pierwszych chwilach zagrożenia czyjegoś życia.


22 marca 2011

Uczestnicy koła plastycznego zorganizowali wycieczkę na wystawę pokonkursową Fotopołowy. W Akademickiej Galerii Fotografii UPH zaprezentowano zdjęcia nagrodzone w konkursie. Z zainteresowaniem oglądaliśmy prace młodych fotografów z całej Polski. Obok niektórych prac przechodziliśmy obojętnie, inne natomiast przykuwały naszą uwagę feerią barw, ciekawa techniką, miejscem, bądź detalem. Zaimponował nam sposób, w jaki młodzi ludzie przedstawiają otaczającą nas rzeczywistość.


21 marca 2011

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny zorganizowaliśmy w Internacie show "Mam talent". Taniec, śpiew, pokaz mody, gra na gitarze, pokaz origami, autorskie skecze oceniane były przez jury, które nie szczędziło pochwał, ale też i krytyki. Zwyciężył skecz „Dlaczego ja” w wykonaniu E. Chibowskiej, J. Wasilewskiej, S. Krasuskiej, D. Rzymskiej, E. Wasilewskiej, Ż. Lesiuk i Ż. Krasuskiej, na pierwsze miejsce zasłużyła również K. Bolesta za ujmujący śpiew i grę na gitarze. Pani Kierownik ufundowała dla najlepszych bilety do kina.


16 marca 2011

Tego dnia wysłuchaliśmy koncertu muzyki klasycznej w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Jest to reprezentacyjna instytucja życia muzycznego w Polsce, którą odwiedzają melomani z całego świata. To miejsce dla ludzi pragnących obcować ze sztuką, a także miejsce spotkań osobistości narodowych elity kulturalnej, społecznej i politycznej. Wysłuchaliśmy koncertu słynnej światowej klarnecistki Sabine Meyer. Zespół pod jej przewodnictwem wykonał utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Franza Krommera oraz Ludwika van Beethowena.


08 marca 2011

Miłośnicy malarstwa i sztuk plastycznych wybrali się do Muzeum Regionalnego na poplenerową wystawę "Chalecczyzna 2010". Na licznych płótnach artyści przedstawili piękno podlaskiej ziemi. Prace powstały na plenerze malarskim, który odbył się w kwietniu ub. roku na prywatnym terenie państwa Chaleckich w Stoku Wiśniewskim. Podziwialiśmy obrazy Stanisława Baja, Izy Staręgi, Macieja Falkiewicza, Daniela Pieluchy, Stanisława Chomiczewskiego, i Grzegorza Krzyżaniaka.


10 lutego 2011

W tym dniu udaliśmy się do Centrum Kultury i Sztuki na spektakl "Carmen" w wykonaniu Teatru Tańca Caro Dance. Obejrzeliśmy niekonwencjonalną, uwspółcześnioną wersję znanej opery Georges'a Bizeta, w której tradycyjny balet połączono z technikami tańca modern jazz, hip hop i new style. Na scenie podziwialiśmy efektowne figury taneczne w wykonaniu m.in. finalistów programu You Can Dance. Wszyscy byliśmy pełni podziwu dla kunsztu i pracy tancerzy. Zaimponował nam także gmach CKiS w nowej odsłonie - po remoncie. Teraz przebywanie w Centrum, to ogromna przyjemność.


10 lutego 2011

By uczcić bardzo przyjemne święto zakochanych, postanowiliśmy zorganizować Wieczór Poezji Miłosnej. Przy odpowiedniej dekoracji wybrańcy obdarowani poprawną dykcją wyrecytowali najpiękniejsze wiersze, które wprowadziły zebranych w romantyczny nastrój. Pokochałem Ciebie w noc błękitną...


4 lutego 2011

W internacie odbyły się spotkania wychowawców z rodzicami. Dziękujemy za przybycie licznej grupie rodziców i zapraszamy pozostałych do odwiedzania naszej placówki.


19 stycznia 2011

Koło teatralne i nasi wolontariusze pomogli w przeprowadzeniu zabawy choinkowej organizowanej przez MOPS Siedlce. Młodzież przygotowała wiele atrakcji, m.in. malowanie twarzy, zabawy taneczne i przedstawienie jasełkowe. Cieszymy się, że chociaż w ten sposób mogliśmy wywołać uśmiech na twarzach dzieci.


6 grudnia 2010

W internacie pojawił się Mikołaj w asyście Śnieżynek. Tak się złożyło, że i w tym roku nikt nie dostał rózgi, za to słodka niespodzianka była miłym rozpoczęciem dnia. Dziękujemy Św. Mikołaju!


1 grudnia 2010

W nastrojowej, ciepłej scenerii, pomimo śniegu za oknem zorganizowaliśmy w internacie andrzejkowy wieczór magii. Wróżbici przepowiadali przeszłość popisując się znajomością sztuki tajemnej. Każdy, kto chciał mógł poznać swój los. Impreza dostarczyła wiele zabawy i emocji.


19 listopada 2010

Odbyły się wywiadówki zorganizowane dla rodziców wszystkich wychowanków. W rozmowach indywidualnych z wychowawcami rodzice mieli możliwość uzyskania informacji o efektach pracy i zachowaniu się swoich pociech, zarówno w szkole jak i w internacie.


17 listopada 2010

Tego dnia wyjechaliśmy do stolicy, by odpocząć od nużącej nauki i móc delektować się obcowaniem z prawdziwą sztuką. W tym celu obejrzeliśmy w Teatrze Kwadrat komedię angielską z dużą dawką humoru i zabawnymi sytuacjami pt. „Mój przyjaciel Harvey”, z rewelacyjnym w roli głównej Janem Kobuszewskim.


9 listopada 2010

Zorganizowaliśmy uroczystość z okazji obchodów 92 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Młodzież nawiązała do wydarzeń historycznych sprzed 1918 roku. Prezentowane były wiersze patriotyczne, a całość uświetniły odśpiewane pieśni, przy dźwiękach akompaniamentu.


28 października 2010

Miłośnicy sztuk plastycznych uczestniczyli w wycieczce do Galerii AP, na wystawę pt. "Mistrz i uczeń". Ekspozycja zawierała prace powstałe na plenerze malarskim w Mrągowie. Zaprezentowano obrazy młodych twórców, stworzone pod kierunkiem siedleckich artystów, m.in. Izy Staręgi oraz Tomasza Nowaka. Dodatkowo zachwyciliśmy się exlibrisami aktorów i twórców kultury autorstwa Krzysztofa Kmiecia prezentowanymi z okazji XII Festiwalu Nauki i Sztuki.


27 października 2010

Młodzież z naszego internatu wzięła udział w akcji porządkowania zapomnianych grobów. Wraz z opiekunami udaliśmy się na cmentarz siedlecki, gdzie posprzątaliśmy stare groby i zapaliliśmy znicze pod pomnikiem Dzieci Zamojszczyzny. Chociaż tyle mogliśmy zrobić, by ocalić od zapomnienia stare mogiły.


25 października 2010

Powołanie każdego człowieka do świętości - ukazywane przez Jana Pawła II w jego życiu i nauczaniu - było tematem jubileuszowego Dnia Papieskiego. Obchodzony już po raz dziesiąty Dzień Papieski świętowano w całej Polsce pod hasłem: "Jan Paweł II - Odwaga Świętości". W internacie uczciliśmy ten dzień kameralną uroczystością, na której m. in. odegrana została scenka wywiadu z kardynałem St. Dziwiszem.


18 października 2010

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Młodzieżowa Rada Internatu wraz z Kołem Teatralnym przygotowała dla wychowawców i wychowanków koncert muzyczny oraz przedstawienie "Jak książę żony szukał". Wieczór dostarczył wielu wzruszeń, a przy okazji wyszło na jaw jak wielu utalentowanych wychowanków mieszka w naszej placówce. Wszystkim artystom serdecznie dziękujemy i czekamy na więcej.


30 września 2010

W tym dniu młodzież nowoprzyjęta została uroczyście przywitana przez swoich kolegów i koleżanki ze starszych klas. W trakcie spotkania integracyjnego "Poznajmy się bliżej" nasi najmłodsi mieszkańcy poddani zostali różnym próbom, m.in. musieli wykazać się pomysłowością, talentem wokalnym i tanecznym, ale przede wszystkim poczuciem humoru i dystansem do siebie i innych. Zabawa zakończyła się uroczystym ślubowaniem.


30 września 2010

W ramach obchodów 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina obejrzeliśmy wystawę "Portret Muzyka" poświęconą temu wybitnemu kompozytorowi. W odnowionej Sali Podlasie mieliśmy okazję podziwiać portrety Chopina sporządzone przez wielu znakomitych artystów, w różnych okresach jego życia. Były to wizerunki muzyka na tle miejsc związanych z jego życiem z krótką notatką informacyjną.


23 września 2010

W internacie odbyło się spotkanie wychowanków z podinspektorem Marianem Kurowskim. Tematem spotkania było bezpieczne poruszanie się po Siedlcach oraz skutki wykroczeń i czynów karalnych w szkole i poza nią. Poruszono również kwestię zgubnego doświadczenia z narkotykami i dopalaczami. Wychowankowie w skupieniu i z dużym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji pana podinspektora policji.


22 września 2010

Po raz drugi zorganizowaliśmy Bieg po Siedlcach. Tym razem impreza łączyła elementy biegu historycznego i orientacyjnego. Bieg zorganizowali uczniowie klas II dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. Celem imprezy było zapoznanie nowych wychowanków z lokalizacją najważniejszych instytucji, ulic, ośrodków kultury i sportu. Jednak przede wszystkim chodziło o dobrą zabawę, a tej nie zabrakło w czasie przemierzania długiej trasy.


15 września 2010

W tym dniu odbyły się w naszej placówce wybory Zarządu Młodzieżowej Rady Internatu. W demokratycznym głosowaniu zwyciężyli: Ewelina Wasilewska, Karolina Iwańska, Karolina Okrasa, Żaneta Lesiuk, Bernadetta Miłkowska, Piotr Brzezik, Adrian Kułaj i Arkadiusz Zalewski. Opiekunem MRI została p. Barbara Kowalczyk. Życzymy owocnej pracy, samych sukcesów i podejmowania dobrych decyzji.


10 września 2010

W szkole i internacie odbyły się spotkania z rodzicami. Pani Kierownik przedstawiła kadrę pedagogiczną i opowiedziała o funkcjonowaniu naszej placówki. Później rodzice spotkali się z wychowawcami poszczególnych grup wychowawczych, zapoznani zostali z zasadami funkcjonowania internatu, wybrano nowych członków Rady Rodziców.


07 września 2010

Powoli wakacje przechodzą do historii, przed nami dziesięć miesięcy ciężkiej pracy. Przypomniała nam o tym pani Kierownik Agnieszka Mazurek na spotkaniu "Poznajmy się". Pełni wiary rozpoczynamy rok szkolny 2010/2011.


01 lipca 2010

Trwają intensywne prace remontowe. Po powrocie z wakacji czekają na Was gruntownie odnowione pomieszczenia internatu. Zapraszamy 31 sierpnia, po godzinie 16.00.


25 czerwca 2010

Uwaga!

Lista osób przyjętych do internatu na rok szkolny 2010/2011 opublikowana będzie na naszej stronie po 16.07.2010r. Osoby, które nie znajdą się na liście, a będą zainteresowane mieszkaniem w naszym internacie proszone są o kontakt telefoniczny.


21 czerwca 2010

Zakończenie roku szkolnego 2009/2010. Pani Kierownik Monika Chojecka podsumowała minione dziesięć miesięcy ciężkiej pracy. Niektórzy wychowankowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody za wysoką kulturę osobistą, a także aktywną działalność na rzecz Internatu. W podziękowaniu za trud i wysiłek podarowaliśmy naszym wychowawcom sympatyczne karykatury wraz z zabawnymi wierszykami. Przed nami upragniony odpoczynek. Do zobaczenia za dwa miesiące!


07 - 08 maja 2010

W drugi weekend maja odbywał się w Siedlcach Jarmark Św. Stanisława. Z tej okazji prezentowały się również szkoły i placówki oświatowe działające na terenie miasta. Młodzież zainteresowana nauką w naszej szkole mogła porozmawiać z nauczycielami, wychowawcami, uczniami i wychowankami internatu, poznać oferty, obejrzeć kroniki. Wysoka kultura osobista naszych wychowanków, ich zaangażowanie i wzorowe zachowanie były w tych dniach piękną wizytówką szkoły.


04 maja 2010

Dzisiaj pierwszy dzień matur. Wszystkim naszym wychowankom życzymy powodzenia. Widząc Waszą dotychczasową pracę i osiągnięcia naukowe wierzymy, że wysoka punktacja z egzaminów to tylko formalność. Połamania piór.


29 kwietnia 2010

Społeczność internacka pożegnała tegorocznych maturzystów. Program artystyczny zaprezentowali uczniowie klas I i II. W imieniu absolwentów głos zabrały Aleksandra Tyszko, Kasia Wyrzykowska i Ewelina Obrępalska, dziękując p. kierownik, wychowawcom i pozostałym pracownikom za trud, życzliwość, przychylność i wsparcie. Wszystkim maturzystom życzymy dobrych wyborów w przyszłości oraz sukcesów zawodowych i osobistych.


27 kwietnia 2010

Mecz towarzyski "Prus" - "Bursa", był ostatnim w tym roku szkolnym meczem, po raz ostatni w naszej reprezentacji zagrali tegoroczni maturzyści: Tomasz Kołodziejczuk, Karol Dzieciątko, Daniel Domański, Michał Renik. Na pocieszenie pozostał fakt wysokiej wygranej naszych sportowców 10:5. Dziękujemy chłopakom za trzy lata wspólnej piłkarskiej przygody, za ducha walki, uczciwą rywalizację i wszystkie strzelone bramki. Pozostali niech trenują dalej, bo po wakacjach wznawiamy turnieje internackie i wiele celnych strzałów jeszcze przed nami.


26 kwietnia 2010

Tego dnia odbył się Pierwszy Internacki Bieg Historyczny po Siedlcach. Na czele sześcioosobowych drużyn stanęli wychowawcy, dla których był to również test na znajomość historii i architektury naszego miasta. Zadaniem uczestników biegu było odnaleźć, na podstawie wskazówek udzielanych im przez różne tajemnicze osoby obiekty architektoniczne i sakralne. Po wyczerpujących psychicznie i fizycznie dwóch godzinach biegu i wykonaniu wszystkich zadań, drużyny wróciły do internatu. Jak się okazuje znajomość miasta, spostrzegawczość i umiejętność rozwiązywania zagadek i problemów, to dla mieszkańców internatu "bułka z masłem".


23 marca 2010

Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty... Nadeszła wyczekiwana pora roku, chyba każdy miał już dosyć bieli i marzył, by zrobiło się zielono i ciepło. Wraz z nadejściem wiosny w naszych głowach rodziły się pomysły, jak ją przywitać. Stanęło na tym, że przygotujemy Wiosenna Giełdę Pomysłów. Czego tu nie było... Jedni witali wiosnę tańcem, inni wierszem, plakatami, co niektórzy kusili smacznymi ciastami i deserami. Nie zabrakło marzanny, której z oczywistych powodów utopić w internacie nie mogliśmy, chociaż niektórych korciło:). Impreza zakończyła się wyborem najciekawszych prezentacji i nagrodami dla ich autorów. Teraz wystarczy spojrzeć za okno, by wiedzieć czyją zasługą jest tak piękna pogoda.


20 marca 2010

Dni Otwartych Drzwi, tego dnia naszą placówkę mogli odwiedzić kandydaci na uczniów naszej szkoły. Młodzież i wychowawcy przyjmowali gości oprowadzając ich po internacie i opowiadając o zasadach i zwyczajach tu panujących. Każdy odwiedzający nas uczeń otrzymał specjalnie opracowany folder i informacje o kryteriach przyjęć do internatu. Cieszy nas, że większość młodzieży deklarowała ogromną chęć zamieszkania z nami. Za wszystkich składających podania do I LO trzymamy kciuki. Na następne Dni Otwarte zapraszamy 08.05.2010r.


23 lutego 2010

Młodzież naszego internatu w ramach wolontariatu odwiedziła wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Stoku Lackim. Nie pojechaliśmy tam z pustymi rękami, zabraliśmy ze sobą prezenty kupione za pieniądze pozyskane w ramach Świątecznej Akcji Charytatywnej. W ośrodku odbywał się w tym czasie "Baśniowy tydzień", w nawiązaniu do tematyki bajek i baśni przygotowaliśmy szereg zagadek, które dzieci z wielką radością odgadywały. Dla nas też przygotowano niespodziankę, mieliśmy za zadanie rozpoznać bogów greckich na podstawie pokazywanych rekwizytów. Zorganizowane były również inne zabawy, m.in. charakteryzowanie dzieci na postacie z bajek. Jeden z naszych wychowanków przeczytał dzieciom "Dziewczynkę z zapałkami". Wyjazd do Stoku na długo pozostanie w naszej pamięci , wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia, zadowoleni, pełni refleksji i satysfakcji jaką niesie przebywanie z naszymi małymi przyjaciółmi ze Stoku.


14 stycznia 2010

W tym dniu, wznowiło swoją działalność koło cukiernicze "Zakalec". Odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej i zmodernizowanej pracowni, po czym młodzież przystąpiła do sporządzania wypieków. Nowy sprzęt sprawdził się doskonale a efekt - palce lizać!!!


21 grudnia 2009

"Szczęśliwa noc, w którą się nam rodzi dzień jasny, światło wszystkiemu stworzeniu i w której brudach i okropnym cieniu słońce jaśniejsze nad codzienne wschodzi". W klimacie Świąt Bożego Narodzenia i blasku świec spotkaliśmy się na uroczystej kolacji wigilijnej. Wśród zaproszonych gości przybyli Pan Dyrektor Andrzej Kopiec, Pani Dyrektor Teresa Nasiłowska, przedstawiciel Kuratorium Pani Danuta Wereszczyńska. O magi wigilijnej nocy przekonaliśmy się oglądając przedstawienie "Opowieść wigilijna" przygotowane przez koło teatralne. Pośród życzeń jakie składali sobie obecni na uroczystości, brzmiały słowa kolęd śpiewanych przez młodzież. Z okazji Świąt życzyliśmy sobie nawzajem wielu głębokich i radosnych przeżyć, spokoju, wytrwałości i radości. Wieczór zakończył się uroczystą kolacją przy pięknie ustrojonych stołach. Dziękujemy wszystkim osobom przygotowującą ten wieczór, to dzięki nim mogliśmy przeżyć chwile pełne wzruszeń, zadumy i radości.


18 grudnia 2009

Byliśmy gospodarzem Seminarium dla kierowników i dyrektorów placówek opiekuńczo - wychowawczych. Inicjatorem spotkania było Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. Młodzież internatu zaprezentowała reportaż filmowy pt. "Jeden dzień z życia internatu". Staraliśmy się ukazać w nim spektrum zajęć organizowanych w naszej placówce. Zaangażowanie i ciężka praca młodzieży zostały docenione przez uczestników gromkimi brawami. Po projekcji goście mieli okazję wspomóc naszą Świąteczną Akcję Charytatywną kupując ozdoby choinkowe przygotowane przez koło plastyczne. Drugą część spotkania poprowadziła p. Ewa Osmólska doradca ds. wychowania MSCDN w Siedlcach.


8 grudnia 2009

Tego dnia odwiedził nas Św. Mikołaj wraz ze swoimi Śnieżynkami. Miło było otworzyć rano oczy i ujrzeć atrakcyjne asystentki Mikołaja ze słodkimi upominkami. Może nie każdy zasłużył na prezent, ale od czego jest druga szansa.


16.11- 14.12. 2009

W tych dniach odbył się Integracyjny Międzyinternacki Turniej Piłki Nożnej. Po wyczerpujących zmaganiach nasza drużyna zajęła III miejsce, pozwalając się wyprzedzić reprezentantom "Rolnika" i Bursie. Wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy. Naszą placówkę reprezentowali: Daniel Domański, Krzysztof Skorupka, Michał Renik, Tomasz Kołodziejczuk, Karol Dzieciątko, Artur Łęczycki i Adrian Budnicki. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała sędziująca mecze Ernesta Miłkowska. Piłkarzom dzielnie kibicowali koledzy i koleżanki, zagrzewając ich do walki i dodając otuchy. Wszystkim sportowcom GRATULUJEMY!


30 listopada 2009

Poniedziałkowy wieczór uatrakcyjniła impreza Andrzejkowa. Internackie wróżki posiłkując się tylko znanymi sobie magicznymi sztuczkami przepowiadały nam przyszłość.


24 listopada 2009

Fani sagi "Zmierzch" mogli obejrzeć w Kinie Siedlce kolejną ekranizację ulubionej książki. Wrażenia po filmie były różne, jedni wychodzili zachwyceni, inni rozczarowani, z tak mieszanymi uczuciami czekamy na dalszą ekranizację sagi - kto wie może nas zaskoczy.


24 listopada 2009

Kolejny raz miłośnicy sztuki wybrali się na wystawę. Obejrzeliśmy zdjęcia Bogusława Skaruza w Galerii Kawiarni Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Tematem było Dawne Cesarstwo Abisynii, Etiopia. Patrząc na zdjęcia mogliśmy przenieść się w fascynujący i piękny kraj jakim jest Etiopia oraz poznać kulturę jego mieszkańców. Wystawę polecamy wszystkim, którzy jeszcze jej nie widzieli - gwarantowane przeżycia.


20 listopada 2009

Zapraszamy rodziców naszych wychowanków na rozmowy indywidualne, które rozpoczną się od godziny 15.30. Rozmowy dotyczyć będą bieżących problemów opiekuńczo - wychowawczych.


18 listopada 2009

Mimo, że pogoda nie sprzyjała wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. W planach mieliśmy wizytę w Galerii Andrzeja Mleczki oraz spektakl w Teatrze Roma "Upiór w operze". Galeria pomimo niewielkiej powierzchni eksponuje dużą ilość prac artysty. Nie było osoby, która nie wyszła z galerii z uśmiechem na ustach. Innych przeżyć dostarczył nam spektakl teatralny, gdzie smutek przeplatał się z podziwem dla śpiewających artystów. Pogoda nie zepsuła wrażeń z tej wycieczki - warto było!


28 października 2009

"Tylko nieobecni są najbliżej", te słowa Ks. Twardowskiego przyświecały nam w przygotowaniach do Dnia Wszystkich Świętych. Grupa młodzieży wybrała się na cmentarz aby posprzątać groby zapomniane i zapalić na nich znicze. We wtorek 3 listopada zaplanowaliśmy wieczór poetycki ku czci wszystkich, którzy byli nam bliscy, a już ich z nami nie ma. Zapalimy znicze na znak, że pamiętamy.


22 października 2009

Miłośnicy kultury wybrali się tego dnia do Muzeum Regionalnego w Siedlcach. Obejrzeliśmy min. wystawę fotografii "Polesie 2009" znanej siedleckiej grupy FOTOGRAM, wystawę historyczną "Reduty polskiej wolności" oraz "XXX lat rugby w Siedlcach". Mogliśmy zobaczyć również wygląd i wyposażenie izby średniowiecznego, włościańskiego domu oraz salonu ziemiańskiego. Każdy z nas znalazł bliski sobie i znany temat. Polecamy bo warto zobaczyć te wystawy.


15 października 2009

Młodzieżowa Rada Internatu we współpracy z kołem teatralnym przygotowała uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po części refleksyjno - poetyckiej, która wywołała wzruszenie i zadumę, przyszła kolej na zastrzyk humoru, gdzie swoje umiejętności zaprezentowali początkujący aktorzy. Członkowie koła cukierniczego przygotowali dla wszystkich uczestników uroczystości udane słodkie wypieki.


12 października 2009

Tego dnia wybraliśmy się do kina. Obejrzeliśmy film, który dotykał problemów nastolatków i ich rodzin. Trudno skomentować nasze wrażenia, z pewnością otworzył nam oczy na nowy społeczny problem. Tym, którzy jeszcze nie widzieli tego filmu polecamy "Galerianki" Katarzyny Rosłaniec - najlepszy debiut Gdynia 2009.


08 października 2009

Krótka prelekcja podinspektora policji dotycząca spraw bezpieczeństwa, prewencji kryminalnej oraz odpowiedzialności karnej nieletnich.


11 września 2009

Pierwsze spotkanie z rodzicami wychowanków internatu. Zapoznanie ze specyfiką pracy w internacie.


09 września 2009

O godz. 2000 na boisku "Elektryka" odbył się towarzyski mecz internatów Prusa i Elektryka. Pierwsza połowa tego widowiska zakończyła się wynikiem 3:1 dla naszych piłkarzy. Próby gospodarzy dostania się pod naszą bramkę kończyły się fiaskiem. Mogli pozwolić sobie jedynie na strzały z daleka (to właśnie po takiej akcji straciliśmy bramkę). Opracowaliśmy doskonałą technikę gry, która owocowała wieloma sytuacjami podbramkowymi. Druga połowa meczu przebiegała pod nasze dyktando, po zmianie ustawienia na bardziej ofensywne z minuty na minutę stawaliśmy się groźniejsi - co przełożyło się na końcowy wynik 14:3.


2 września 2009

Pierwsze oficjalne spotkanie młodzieży z panią Kierownik Moniką Chojecką i wychowawcami już za nami. W trakcje spotkania padło wiele cennych informacji dotyczących życia w naszej placówce. Z wypiekami na twarzach i oczach pełnych nadziei młodzież klas pierwszych wysłuchała p. Kierownik. Pierwsze koty za płoty, rok szkolny w internacie został oficjalnie rozpoczęty.


31 sierpnia 2009

I po wakacjach... Od godziny 1400 internat znowu zaczął tętnić życiem. Witamy wszystkich starych i nowych mieszkańców. Miła niespodzianka czekała na mieszkanki III piętra - stara łazienka zniknęła. W trakcie przerwy wakacyjnej odbywał się gruntowny remont, który uzyskał zamierzony efekt. Nowa łazienka jest przestronna, jasna i piękna, a przede wszystkim funkcjonalna.


19 czerwca 2009

Zakończenie roku szkolnego 2008/2009

Uwaga!

Lista osób przyjętych do internatu na rok szkolny 2009/2010 opublikowana będzie na naszej stronie po 20.07.2009r. Osoby, które nie znajdą się na liście, a będą zainteresowane mieszkaniem w naszym internacie proszone są o kontakt telefoniczny.


04 czerwca 2009

Członkowie Koła Teatralnego i Plastycznego wraz z opiekunami odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim. Wizyta była finałem Akcji Młodzież - Dzieciom. Wychowankowie z radością przyjęli prezenty zakupione za pieniądze uzyskane z Kiermaszu Wielkanocnego. Dużymi owacjami nagrodzili przygotowane przez nas przedstawienie pt. "Bajka o dwóch królestwach". Mamy nadzieję, że nasza przyjaźń z Ośrodkiem będzie trwała i jeszcze wiele razy uda nam się wywołać uśmiech na twarzach dzieci.


28 maja 2009

W tym dniu zaplanowaliśmy wyprawę do Novego Kina Siedlce, na film "Anioły i Demony" na podstawie powieści Dana Browna. Wrażenia - książka ciekawsza, a kino - super!


26 maja 2009

Wielkim zainteresowaniem cieszy się nowe, słodkie kółko kulinarne (jeszcze trwa konkurs na oficjalną nazwę). Uczestnicy zajmują się wypiekami na terenie internatu. Kółko poszerza swój krąg wraz z rozchodzącym się aromatem serwowanych wypieków.


25 maja 2009

Naszym dzielnym piłkarzom udało się zwyciężyć w meczu z "Elektrykiem". Nic dziwnego, gdy do boju zagrzewają sympatyczne koleżanki wynik nie może być inny jak 12:6. Tak trzymać!


21 maja 2009

Na terenie boiska "Elektryka" odbył się internacki turniej piłkarski. Nasza ekipa pomimo duchowego wsparcia kibiców, zdołała wywalczyć III miejsce.


19 maja 2009

Odbył się mecz towarzyski pomiędzy drużynami naszego Internatu a Bursą. Mimo mało sprzyjających warunków pogodowych obie drużyny walczyły dzielnie. Tym razem los uśmiechnął się do chłopaków z Bursy.


24 kwietnia 2009

Indywidualne spotkania wychowawców z rodzicami wychowanków internatu. Zapraszamy wszystkich rodziców w godzinach 1530 - 1630.


20 kwietnia 2009

Tego dnia uroczyście pożegnaliśmy maturzystów. Młodsi koledzy i koleżanki przygotowali na tę okazję piękne poetyckie przesłanie na przyszłość.Miłym zaskoczeniem była krótka charakterystyka każdego absolwenta w wykonaniu pani kierownik. Po części artystycznej ostatni raz podzieliliśmy się wrażeniami związanymi z pobytem w naszej placówce. Szczęśliwej drogi maturzyści, trzymamy za was kciuki.


06 kwietnia 2009

Wiosenna Akcja Charytatywna. Podobnie jak przed Bożym Narodzeniem odbył się kiermasz ozdób świątecznych. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na pomoc potrzebującym dzieciom.


24 marca 2009

Wycieczka do Warszawy. Odwiedziliśmy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, które prezentuje pierwszą w Polsce wystawę prac palestyńskiej artystki Ahlam Shibli, zatytułowaną „Wydomowienie”. Wystawa składa się z trzech serii fotograficznych „Dom Dziecka”, „Trackers” (Tropiciele) i „Dependence” (Zależność). W dalszej kolejności czekał nas seans filmowy w Cinema City.


09 marca 2009

Świętowaliśmy w internacie Dzień Kobiet. Z tej okazji wszystkie Panie oprócz serdecznych życzeń otrzymały od swoich sympatycznych kolegów piękne wiosenne tulipany.


04 marca 2009

Wycieczka do Warszawy zorganizowana przez Koło teatralne internatu. Młodzież zwiedzała wystawy w Muzeum Techniki, gdzie uczestniczyła w lekcjach muzealnych: „Ciekawa fizyka” oraz „Telewizja bez tajemnic”. Uczestniczyliśmy w pokazie "Szklana Panienka" gdzie przypomnieliśmy sobie budowę i funkcje ludzkiego organizmu. Kolejnym punktem programu był seans w Planetarium, którym odbyła się prelekcja astronomiczna – „Nasze miejsce we Wszechświecie”. Ostatnim etapem wycieczki był bezpośredni kontakt ze sztuką „Lot nad kukułczym gniazdem” w Teatrze Powszechnym. Sztuka napisana 1962 roku na podstawie debiutanckiej powieści amerykańskiego pisarza Kena Kesey'a, ze świetną kreacją Tomasza Sapryka w roli MacMurphy'ego.