Więcej o: Prus ze srebrem w...

W dniu 6.02.2023 na hali Ośrodka Sportu ARMS odbyły się finały Licealiady PSZS w piłce ręcznej dziewcząt. W pierwszym zaciętym półfinale nasze dziewczęta pokonały w serii rzutów karnych Królówkę 3:2. W regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 8:8. Wielkie show w bramce zrobiła Agnieszka Brewczuk, która zamurowała dostęp do naszej bramki. W drugim półfinale Żółkiewski uległ zespołowi ZSP Sobolew 14:10. W meczu o trzecie miejsce Żółkiewski pewnie pokonał Królówkę 19:12. W meczu o pierwsze miejsce nasze dziewczyny walczyły do samego końca, jednak tego dnia lepszy był zespół z Sobolewa, który wygrał 11:7.

Skład srebrnej drużyny:

1. Agnieszka Brewczuk

2. Radomyska Klaudia

3. Wąsowska Klaudia

4. Cichuta Paulina

5. Szmulik Aleksandra

6. Bielecka Iga

7. Grochowska Dominika

8. Krasuska Weronika

9. Orzełowska Justyna

10. Wierzejska Wiktoria

11. Czapska Angelika

Trener: Michał Kluczek

#prussiedlce #PRUStogheterSTRONG #handball

 Więcej o: PRUS gra razem z...Dnia 29.01.2023. odbyła się 31 ogólnopolska akcja charytatywna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem akcji było pozyskanie środków pieniężnych na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może prowadzić do sepsy. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować - Finał dla wszystkich – małych i dużych.

Uczniowie I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach po raz kolejny pokazali, że nie są obojętni i z zaangażowaniem uczestniczyli w kolejnej edycji tej akcji. Uczniowie Wolontariatu i Samorządu Szkolnego włączyli się chętnie do pomocy organizując na terenie szkoły zbiórkę pieniędzy do puszki oraz kiermasz słodkości, który cieszył się szczególnym zainteresowaniem, a byli to:

klasa 1a - Wiktoria Długosz, Oliwia Dudek

klasa 1e - Paulina Cichosz, Jacek Czarnocki, Kinga Dziak, Urszula Fedorczuk, Nikola Jędrzejewicz, Amelia Kamecka, Zuzanna Kowalczyk, Katarzyna Romaniak, Natalia Rybacka, Julia Śledź, Wiktoria Trębicka, Anna Walerczak, Zofia Wielogórska, Wiktoria Wysokińska

klasa 1f - Anna Mazurczak, Natalia Filipowicz

klasa 4f - Nikola Mazurczak

Samorząd Szkolny- Julia Powałka, Jakub Kapitan, Bartek Jakubik, Lidia Mitura, Aleksander Wojewódzki, Oskar Pajda

W dniu Finału, pomimo zimy i niskiej temperatury, nasi wolontariusze - Gaweł Jakubiak z klasy 1b, Wojciech Wielgosz z klasy 1d wraz towarzyszącym im kolegą Kacprem Kalacińskim - z kolorowymi puszkami i identyfikatorami Fundacji zbierali pieniądze i kolportowali gadżety Orkiestry.

Mamy nadzieję, że w kolejnej edycji WOŚP dołączy do naszego grona jeszcze więcej osób o wielkich sercach i pełnych empatii. Dziękujemy wolontariuszom i wszystkim mieszkańcom, którzy uczestniczyli w tej akcji.

Aneta Gut & Anna Purzycka  

Więcej o: Prus mistrzem w...
Turniej finałowy Licealiady siatkarskiej PSZS zakończył się zwycięstwem I LO Prus. W półfinałach zobaczyliśmy zacięte walki, w których I KLO Siedlce pokonało ZSE Mińsk Mazowiecki 2:0, a I LO Siedlce zwyciężyło ZSP 3 Siedlce również 2:0. W meczu o trzecie miejsce ZSE Mińsk Mazowiecki przegrało 0:2 z ZSP3 Siedlce. Ostatecznie, w meczu o pierwsze miejsce, I LO Siedlce pokonało I KLO Siedlce 2:0, zdobywając tytuł mistrzowski. Wszystkie drużyny zaprezentowały wysoki poziom gry, co pozwoliło na emocjonujące i zacięte mecze.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim drużynom za wspaniałą grę🔥🔥💪💪
Skład Prusa:
1. Kacper Wierzejski(c)
2. Filip Myszka
3. Marcel Szafrański
4. Jakub Jaśkiewicz
5. Cabaj Filip
6. Wiktor Nowak
7. Oskar Pajda
8. Michał Karczewski
9. Krzysztof Wyrzykowski
10. Żółkowski Michał (L)
11. Renat Abbazov (L)
12. Piotr Sawicki
Opiekun: Paulina Guzek
Więcej o: Maraton czytania...

27 stycznia 2023 r. w czytelni szkolnej odbył się dwugodzinny Maraton czytania utworów Bolesława Prusa. W tym niecodziennym wydarzeniu udział wzięli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Akcja miała na celu przybliżenie twórczości Aleksandra Głowackiego oraz zintegrowanie się wokół literackiego stołu. Uczestnicy czytali wybrane fragmenty utworów patrona naszej szkoły, m.in. Lalki, Faraona, Emancypantek, Katarynki, Kamizelki, Powracającej fali i innych, mniej znanych, ale równie ważnych. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Więcej o: Maraton czytania...

Więcej o: Maraton czytania...

Więcej o: Maraton czytania...

Więcej o: Maraton czytania...

Więcej o: Maraton czytania...

Zapraszamy do udziału w konkursie na logo Stowarzyszenia Przyjaciół I LO im. Bolesława Prusa. Prace w formacie JPG należy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej o: Ferie Zimowe...

Ferie Zimowe Zawsze z Książką: "Zaczytany Prus". 

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła". W. Szymborska

 

W ramach akcji "Ferie z książką", biblioteka szkolna zaprasza całą społeczność do wypożyczania książek na ferie. Dnia 06 lutego 2023 od 10.30 do 14.00 odbędzie się akcja na górnym korytarzu - wypożyczanie książek na ferie. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

Jest nam miło przekazać, iż dwie uczennice naszej szkoły: Gabriela Drzewiec (IIIB) i Aleksandra Mroczyńska (IVB) zakwalifikowały się do III finałowego etapu OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY CHEMICZNEJ dla Szkół Ponadpodstawowych organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i portal Edukator.pl.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

Miło nam poinformować, że Marcelina Kamecka i Michał Wrona z klasy IB zakwalifikowali się do III Etapu Wielkiego Konkursu Chemicznego, który odbędzie się 8 lutego 2023 r. w Instytucie Nauk Chemicznych Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach. Nasi uczniowie są dwójką z szóstki finalistów tegorocznej edycji konkursu. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  

Więcej o: PRUS ma ZŁOTĄ...

Więcej o: PRUS ma ZŁOTĄ...

Opublikowany został nowy ranking szkół (liceów i techników) „Perspektywy 2023”.
W najnowszym rankingu I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Siedlcach utrzymało najwyższą pozycję wśród liceów rejonu siedleckiego zajmując 67 miejsce w kraju (w 2022 mieliśmy 80). Jako jedynemu z siedleckich liceów „Prusowi” nadal przysługuje „Złota Tarcza” przyznawana najlepszym dwustu liceom w kraju i którą możemy się szczycić od wielu lat.

Licea ogólnokształcące są ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Więcej o: Studniówka 2023

7 stycznia 2023 w sali "Aleksandria" w Siedlcach odbyła się studniówka uczniów z Prusa.
Do matury zostało przysłowiowe 100 dni.
Młodzież bawiła się świetnie. Zachwycił wszystkich pięknie wykonany walc.