Więcej o: Sukcesy Prusaków...

19 kwietnia w miejscowości Kamion odbyły się XXVI Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej - Mistrzostwa Mazowsza w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Anita Szczygielska (1b), Klaudia Radomyska(2f) oraz Emilia Żmudzińska(1b). Brązowy medal Mistrzostw zdobyła Anita Szczygielska!!! Klaudia uplasowała się na 10 miejscu zaś Emilia zajęła 19 miejsce. Serdecznie gratulujemy i już trzymamy kciuki za starty w przełajach w przyszłym roku szkolnym.

Opiekun: Paulina Guzek

 Wspomnijmy czas DEBAT  W PRUSIE

Więcej o: Wspomnień czar...

 

 

W środę 22 maja 2024r. odbędą się śródsemestralne spotkania dla Rodziców uczniów klas I, II, III.

  • 16:00 Spotkania dla Rodziców uczniów mieszkających w internacie
  • 17:00 Spotkania Rodziców uczniów wszystkich klas  z wychowawcami w salach zgodnie z przydziałem.
  • Spotkanie Rady Rodziców odbędzie się w innym terminie tj. 4 czerwca 2024r. o godz. 17:00

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny.

Wynik bardzo dobry uzyskał Dominik Demiańczuk z klasy 2f.

Wynik dobry uzyskali:

Więcej o: Zmarła prof.Sabina...

Zmarła prof.Sabina Brodacka wieloletnia nauczycielka I LO im.B.Prusa.
Solidna, wymagająca, ale oddana uczniom. Profesor-Symbol naukowca polonistki dla wielu pokoleń.

Pogrzeb 17 maja 2024 godz.13:00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Żałobnej nastąpi odprowadzenie na Cmentarz Janowski.
Pożegnajmy naszą Profesor.

Więcej o: Ogólnopolskie...

Ogólnopolskie Wybory Książek 2024  

Uczniowie z całej Polski wybiorą ulubione książki.

Zapraszamy wszystkich  uczniów do udziału w ogólnopolskich wyborach, dzięki którym dowiemy się, które książki najchętniej czytają nasi uczniowie. Wybory trwają od 20 maja do 5 czerwca.

W bibliotece zostanie wystawiona urna do której będzie można wrzucać karty do głosowania.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji

 

W "Prusie" praca wre :) Kolejny dzień maturzyści mierzą się z egzaminami, a szkołę odwiedzają cudowni, pracowici ludzie. Wczoraj gościliśmy wolontariuszy z FIRMY CARGILL POLAND Siedlce. Przywieźli piękne rośliny i razem z naszymi pracownikami zmieniali nie najpiękniejszą część obiektów szkolnych w uroczy zakątek. Już wkrótce dekoracyjne drzewa i kwiaty przesłonią sąsiadujący ze szkołą budynek.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

Więcej o: DZIĘKUJEMY

 

Więcej o: Relacja...
26 kwietnia 2024 pożegnaliśmy abiturientów 2024.

Życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych, wiary we własne siły, wysokich wyników.
Dostania się na wymarzone studia.

Życzą dyrekcja, grono pedagogiczne, rodzice i młodsi koledzy

Więcej o: Narodowy Program...

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Siedlcach otrzymała wsparcie finansowe w ramach kierunku interwencji  3.2. Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych ze środków budżetu państwa w wysokości 12 000 złotych oraz 3000 zł – wkład własny Miasta Siedlce, na realizację Priorytetu 3 programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – Priorytet 3.

Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej jako Operatora Priorytetu 3.

Otrzymane środki finansowe w ramach Priorytetu 3 zostaną przeznaczone na zakup książek będących nowościami wydawniczymi, realizację działań promujących czytelnictwo i zakup nowych elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej.

Więcej o: Narodowy Program...

Więcej o: Konrad... Z dumą ogłaszamy, że uczeń klasy 4F Konrad Skwierczyński został Laureatem III miejsca XX Konkursu Fizycznego "Fascynująca Fizyka – Poziom Ponadpodstawowy" organizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej i  Politechnikę Łódzką. Na konkurs Konrad przygotował "Wahadło Huygensa", które prezentował w sesji finałowej. Zaszczytny tytuł Laureata daje uprawnienia do studiowania na Politechnice Łódzkiej.
Opiekunem Konrada był Sławomir Miernicki. Serdeczne podziękowania składamy Piotrowi Rychlikowi, dzięki któremu narodził się projekt. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!