Zapraszamy Cię na niezwykłe spotkanie w krainie literackiej, gdzie słowo nabiera niepowtarzalnego znaczenia, a myśli snują się niczym nitki poezji. Pragniemy zaprosić Cię do wspólnego zanurzenia się w świecie Czesława Miłosza, mistrza słowa i wizjonera, który swoją twórczością rozjaśnił niejedno serce.

Przyjdź 20 marca w środę do biblioteki abyśmy razem otworzyli księgi jego wierszy, esejów i rozważań, odkrywając razem ich głębię i uniwersalny przekaz. Bądź częścią tego wyjątkowego doświadczenia, gdzie każda stronica stanie się przestrzenią do refleksji, dyskusji i dzielenia się własnymi doznaniami.

Dołącz do nas! To spotkanie, nie tylko otworzy przed nami nowe horyzonty literatury, ale również pozwoli nam poznać się nawzajem w kontekście naszych interpretacji i doświadczeń.

Przyjdź, abyśmy razem celebrując talent Czesława Miłosza, mogli stworzyć wspomnienia, które będą cennym skarbem na długie lata.

Z radością informujemy, że Karol Nowacki z klasy1b zajął III miejsce w diecezjalnym etapie dla szkół ponadpodstawowych XVIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie w Diecezji Siedleckiej. Przechodzi do finału, który odbędzie się 11 kwietnia 2024r.

Życzymy dalszych sukcesów.

 Więcej o: Środowe Spotkanie...

Chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w ostatnim środowym spotkaniu literackim, które odbyło się 7 marca, poświęconym twórczości Agnieszki Osieckiej.

Dziękujemy także za Waszą aktywność oraz zaangażowanie w rozmowy, które wprowadziły wspaniałą atmosferę i sprawiły, że spotkanie było wyjątkowym doświadczeniem dla nas wszystkich. Cieszy nas również, że wspólnie śpiewaliśmy piosenki Agnieszki Osieckiej, dzieląc się emocjami, jakie niosą ze sobą jej teksty i melodie.

Mamy przyjemność zaprosić Was na kolejne spotkanie, które odbędzie się 13 marca w naszej bibliotece. Tym razem będziemy mieli przyjemność zgłębiać świat literacki Marka Hłaski – wybitnego polskiego pisarza, którego twórczość jest niezwykle fascynująca i inspirująca.

Będzie to kolejna okazja do wspólnej dyskusji, wymiany poglądów oraz czerpania inspiracji z bogactwa literatury polskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na to wyjątkowe wydarzenie.

 

Więcej o: Środowe Spotkanie...

Więcej o: Środowe Spotkanie...

Więcej o: Gala finałowa...

W dniu dzisiejszym na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu w Siedlcach odbyła się gala finałowa Siedleckiego Konkursu Historycznego. Wziął w niej udział uczeń klasy 2e - Igor Hołubiec, którego nadesłana praca „Bić się czy nie bić? Postawy Polaków wobec czynu niepodległościowego w okresie zaborów”, decyzją komisji konkursowej została zakwalifikowana do ścisłego finału. Igorowi nie udało się wprawdzie uzyskać tytułu laureata, ale otrzymał od organizatorów okolicznościowy dyplom oraz upominki. Serdecznie gratulujemy.

W życiu codziennym,  kulturalnego człowieka poznajemy po tym, że przestrzega norm zachowania nazywanych etykietą. W Internecie takie zasady  są również wymagane i świadczą o kulturze człowieka. Znane są pod nazwą netykieta. Netykieta to zbiór zasad kulturalnego zachowania w sieci internetowej, w tym na forach, czatach i grupach dyskusyjnych w mediach społecznościowych. 

  1. Szanuj innych i traktuj ludzi tak, jak chcesz aby traktowali Ciebie. Dotyczy to wszystkiego, co robisz w sieci, wszystkich serwisów i typów aktywności. Internet to nie tylko wirtualne połączenia i boty, to przede wszystkim ludzie, którzy wymagają szacunku.

W dniu jutrzejszym siatkarki z II LO w Siedlcach wraz z opiekunem panią Jolanta Olszewska organizują charytatywny turniej siatkówki, który wesprze zbiórek Anastazji . Reprezentacji piłki siatkowej dziewcząt z naszego liceum również weźmie udział w tym turnieju wspierając tym samym szczytny cel 🤍
Podczas meczów odbędzie się kiermasz ciast.

Pomagamy 🤍

Więcej o: Środy Literackie w...

 Wszystkich miłośników literatury serdecznie zapraszamy do biblioteki na cykl spotkań.

Kalendarz Literacki:

  1. 6 marca - Spotkanie z Agnieszką Osiecką: przenieśmy się w świat poezji i niezapomnianych piosenek tej niezwykłej artystki.
  2. 13 marca - Spotkanie z Markiem Hłasko: wspólnie odkryjemy historię życia i twórczości tego buntowniczego pisarza.
  3. 20 marca - Czesław Miłosz w Oczach Czytelników: przyjrzymy się refleksjom noblisty nad kondycją człowieka i świata.
  4. 27 marca - Bolesław Prus - Patron Naszej Szkoły: spotkanie z dziedzictwem tego wielkiego mistrza polskiej literatury.

Gdzie i Kiedy: Zapraszamy na spotkania literackie do Biblioteki Szkolnej w środy w godzinach 8:45 - 13:35.

Dołącz do naszych literackich podróży i podziel się swoimi myślami i refleksjami!

 

Więcej o: 1 marca - Narodowy...

W dniu dzisiejszym przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po mszy świętej, która odbyła się w Kościele Garnizonowym p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, uczestnicy uroczystości udali się na teren 18 Dywizji Zmechanizowanej, gdzie odbyły się główne uroczystości z udziałem parlamentarzystów, władz samorządowych, wojska oraz przedstawicieli siedleckich szkół. Po ich zakończeniu nastąpił przejazd na Cmentarz Wojenny w Siedlcach, gdzie zostały złożone kwiaty i zapalone znicze pamięci.

 

Więcej o: III miejsce na...

W dniu 16 lutego 2024 r. w hali OSiR została rozegrana Miejska Licealiada w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Nasza szkołę reprezentowała drużyna chłopców w składzie Dominik Rojek z kl. 4 D i Mateusz Zdoliński z kl. 3 F. Wśród drużyn chłopców wzięło udział 10 zespołów ze szkół ponadpodstawowych z Siedlec. Nasi uczniowie zajęli 3 miejsce. Klasyfikacja pierwszych trzech zespołów Miejskiej Licealiady przedstawia się następująco:

  1. II LO w Siedlcach
  2. ZSP nr 1 w Siedlcach
  3. I LO w Siedlcach

Gratulacje dla zawodników za podjętą walkę i uzyskaną lokatę na podium.

Trenerem zespołu tenisistów stołowych jest Piotr Szyszkowski.

Więcej o: III miejsce na...

Więcej o: III miejsce na...

W tym roku w dniach od 19 do 25 lutego po raz kolejny obchodzony jest Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Idea obchodów Tygodnia pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem zrodziła się w 2000 roku w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jest ona związana z obchodzonym w dniu 22 lutego każdego roku Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 roku. Ma on służyć przypominaniu o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin.

W ramach Tygodnia w prokuraturach rejonowych okręgu siedleckiego i w Prokuraturze Okręgowej w Siedlcach, w dniach i godzinach urzędowania (od dn. 19 do dn. 23 lutego 2024 r.) pełnione będą dyżury, podczas których osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać poradę prawną.

HARMONOGRAM DYŻURÓW w linku

https://www.gov.pl/web/po-siedlce/tydzien-pomocy-osobom-pokrzywdzonym-przestepstwem-2024