Więcej o: 101 rocznica...

W poniedziałek 11 listopada obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie już w centralnych uroczystościach brała udział młodzież z naszej szkoły. Po mszy świętej w kościele pod wezwaniem św. Józefa, którą sprawował biskup siedlecki Kazimierz Gurda, uczestnicy wspólnie przemaszerowali pod Pomnik Wolności, śpiewając patriotyczne pieśni. Na miejscu odśpiewano hymn państwowy. Następnie po okolicznościowych przemówieniach miał miejsce apel pamięci, salwa honorowa oraz złożenie wieńców i zapalenie zniczy pamięci przez przedstawicieli różnych środowisk i instytucji.

 W dniu 15 listopada 2019r. (piątek)  odbędą się śródsemestralne spotkania dla rodziców uczniów naszej szkoły wg następującego harmonogramu:

  1. godz. 1530 - internat - rodzice uczniów mieszkających w internacie,
  2. godz. 1630 – rodzice uczniów klas I i II w salach zgodnie z przydziałem,
  3. godz. 1630 – rodzice uczniów klas trzecich - spotkanie w sali gimnastycznej dotyczące matury, matury próbnej, studniówki
  4. godz. 1730 – rodzice uczniów klas trzecich - spotkania w salach zgodnie z przydziałem,
  5. godz. 1600 -1800 -dyżury konsultacyjne nauczycieli

Więcej o: IV SZKOLNY KONKURS...

Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 14.11.2019r. (czwartek) o godz.9:45 w sali gimnastycznej
naszej szkoły odbędzie się IV Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej.

Jury oceniać będzie występujących w dwóch kategoriach:
1.soliści
2.zespoły klasowe.

Zgłoszenia prosimy kierować do Pani prof. Anny Matejko do 12.11.2019r. (wtorek).
Zachęcamy klasy I do wzięcia udziału w konkursie.

Więcej o: Wyniki XLIII...

30.10.2019 r.odbyła się 43 Olimpiada Języka Francuskiego na etapie szkolnym, który przeszła Ania Figat z kl. III a. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej o: Wystawa

W listopadzie zapraszamy wszystkich czytelników do szkolnej czytelni na wystawę "Laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie literatury". Istnieje możliwość wypożyczenia eksponowanych książek.

Więcej o: Studentki UMCS w...

28 października 2019 r. studentki z Instytutu Filologii Polskiej UMCS przeprowadziły warsztaty na temat: ,,Maria Skłodowska-Curie - kobietą XIX wieku". Projekt został zrealizowany przez pasjonatów literatury zrzeszonych w Studenckim Kole Naukowym Kultury i Literatury Wieku XIX.

Więcej o: Koncert dla...

Zapraszamy na koncert (10.11.2019 Sala Biała MOK, godz.19:00) dla zmarłego rok temu naszego Absolwenta Marcina Wardaka.
Zmarł 6.11.2018 po czterech latach walki z nowotworem.
Najtrudniejsze chwile w pracy nauczyciela to te, w których tracimy naszych uczniów (był moim uczniem w najlepszej klasie 3F). Marcin był bardzo dobrym, aktywnym uczniem.

Więcej o: Wycieczka 3F i 3G...

W dniach 23-25 października 2019r. odbyła się wycieczka do Oświęcimia, Krakowa klas 3F i 3G z prof. Anną Matejko, Januszem Karaskiem i Janem Chróścickim.
Zobacz relację fotograficzną z wycieczki

Więcej o: ZŁOTY KAMERTON dla...

W dniach 18-20 października 2019 roku w Bydgoszczy odbył się finał 39. Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży. Chór „Canzona” pod dyrekcją pana Dariusza Różańskiego działający w Szkole Podstawowej nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Siedlcach już po raz kolejny zakwalifikował się do konkursu finałowego. W chórze „Canzona”, poza uczennicami Szkoły Podstawowej nr 8, śpiewają także jej absolwentki - uczennice naszej szkoły.

Więcej o: Zmarła prof. Anna...

Z głębokim żalem zawiadamiam, że w dniu 26.10.2019 zmarła prof. Anna Jastrzębska długoletnia (43 lata w I LO im.B.Prusa) zasłużona pedagog naszej szkoły.
Ta szkoła była jedynym miejscem Jej pracy. Uczyła języka rosyjskiego, przez wiele lat kierowała pracą Internatu I LO im.B.Prusa. Wychowała wiele pokoleń uczniów, którzy bardzo Ją szanowali, zawdzięczali szlify naukowe do przyszłych studiów.