W dniu 3 kwietnia 2023 roku w Hali Agencji Rozwoju Miasta Siedlce odbyła się Międzypowiatowa Licealiada w koszykówce chłopców. W pierwszym półfinale koszykarze z I LO zmierzyli się z zawodnikami z ZS Mińsk Mazowiecki. Po bardzo dobrej grze obu zespołów zwyciężyli koszykarze z Mińska 86:75. W drugim półfinale spotkały się zespoły z Siedlec: Elektryk i Królówka. Po niezwykle emocjonującym meczu, który zakończył się w dogrywce, zwyciężyli zawodnicy z Królówki 63:57.

W spotkaniu o 3 miejsce doszło do spotkania koszykarzy Prusa z Elektrykiem. Od samego początku meczu zmotywowani zawodnicy naszej szkoły uzyskali przewagę nad zespołem Elektryka, i ostatecznie zwyciężyli 67:46, zdobywając brązowe medale.

W meczu finałowym od pierwszego gwizdka sędziego głównego przewagę mieli koszykarze z Mińska Mazowieckiego nad zawodnikami z Królówki. By ostatecznie zwyciężyć 56:48.

Ostateczna klasyfikacja Finału Międzypowiatowej Licealiady w koszykówce chłopców przedstawia się następująco:

1 m. ZS Mińsk Mazowiecki

2 m. II LO w Siedlcach

3 m. I LO w Siedlcach

4 m. ZSP Nr 1 w Siedlcach

Na zakończenie turnieju finałowego przedstawiciel Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Siedlcach Pan Henryk Szyszko podziękował za udział i emocjonująca rywalizację w duchu fair play wszystkich koszykarzy z czterech szkół, i wręczył okazałe puchary kapitanom drużyn, a wszystkim koszykarzom trzech pierwszych zespołów pamiątkowe medale.

Na zakończenie turnieju koszykarze stanęli do pamiątkowych zdjęć.

Trener reprezentacji koszykarzy z Prusa Piotr Szyszkowski jest dumny z postawy swoich zawodników, i liczy na kolejny bardzo dobry występ drużyny w turnieju o Puchar Prezydenta Siedlec.