b_800_600_0_00_images_AKTUALNOSCI_jchroscicki_2018_Profilaktyka_Musiatowicz.jpg

W dniu 2.03.2018 w programie edukacyjnym "Profilaktyka" wystąpili Jacek i Michał Musiatowicz. Jacek Musiatowicz, poeta, pieśniarz, rocznik 1970. Obecnie mieszka, pracuje i tworzy w Radzyniu Podlaskim. Zaczynał ze stworzoną przez siebie grupą „Na poczekaniu”, zdobywając wiele nagród. Od 1988r. uczestniczył w festiwalach piosenki autorskiej i poezji śpiewanej.

Brał udział w konkursach literackich. Na 33 Ogólnopolskim Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie zdobył I nagrodę Prezydenta RP. Pomysłodawca i kierownik artystyczny Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej „Oranżeria”. Michał Musiatowicz, gitarzysta, syn Jacka Musiatowicza.Uczestnik Must Be The Music w 2015r.

Okazało się, że pan Jacek to bardzo charyzmatyczny człowiek, który wiele przeżył i pragnie podzielić się swymi doświadczeniami z ludźmi wchodzącymi w dorosłość. W młodym wieku stracił tatę, a jego mama przez 8 lat pozostawała w śpiączce, aż do momentu, gdy lekarze odłączyli ją od aparatury podtrzymującej życie. Został muzykiem i grał w różnych miejscach, między innymi w zakładach karnych. Nawiązał wiele znaczących znajomości. Gdy jego syn porzucił grę w piłkę, on wyjechał w trasę koncertową. Jakie było zdumienie, gdy po powrocie ujrzał Michała grającego na jego starej gitarze. Pasja syna doprowadziła do udziału w znanym programie muzycznym „Must Be The Music”, obecnie nagrał swoją płytę.
Obaj przyjechali do nas, by przestrzec przed różnymi niebezpieczeństwami czyhającymi na naszej drodze, typu alkohol, narkotyki i opowiedzieć o sile charakteru.  Umilali nam czas także wokalem i grą na gitarze.