Więcej o: Portret  Bolesława...

W hallu I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Siedlcach znajduje się portret  Bolesława Prusa - patrona szkoły.
Autorem portretu jest Cezary Starczewski. 
Obraz został namalowany w 1984 roku i przekazany szkole przez autora .

Ogłaszamy konkurs na logo Stowarzyszenie Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Siedlcach. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie oraz członkowie Stowarzyszenia. Prace należy nadsyłać do końca stycznia 2023 r. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przewidujemy nagrodę dla autora/autorki wybranego projektu.

100 wspomnień na 100-lecie „Prusa”

Z okazji 100-lecia naszej szkoły, tzn. „Prusa” przygotowujemy publikację składającą się ze wspomnień absolwentów z różnych roczników. Zapraszamy zatem do udziału w projekcie!

Podczas przygotowania tekstu należy uwzględnić kilka zasad:

  • tekst ma długość 2-2,5 strony czcionką Times New Roman 12,
  • na wstępie należy zamieścić obecne zdjęcie  i krótką notkę o sobie (w tym rok matury),
  • do tekstu dołączamy koniecznie 1-2, najwyżej 3 zdjęcia z okresu szkolnego
  • zasadą jest, że we wspomnieniu odnosimy się także do jednego nauczyciela w sensie pozytywnym,
  • zwracamy uwagę, aby nie naruszać dóbr osobistych osób, o których piszemy.

Zespół redakcyjny zastrzega sobie także prawo do korekty i skracania tekstów. Prosimy o zgłoszenie zamiaru przygotowania tekstu do 15 lutego 2023r. Gotowy tekst należy przesłać do końca kwietnia 2023 r.

Koordynatorką projektu jest p. Danuta Koper. Kontakt i adres do przesyłania tekstów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..