Młodzież kasy 2F realizująca w tym roku projekt Mistrzostwa w Algorytmice i Programowaniu 15 maja 2025 roku uczestniczyła w warsztatach akademickich na Uniwersytecie Warszawskim

 W ramach warsztatów młodzież wysłuchała wykładu  "Co to znaczy, że algorytm jest szybki?" poprowadzonego przez Pana prof. dr hab Krzysztofa Diksa, profesora Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, przewodniczącego Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej, który jest ogromnym popularyzatorem informatyki i wychowawcą medalistów międzynarodowych olimpiad informatycznych.

Kolejny wykład poprowadził dr hab. Jakub Pawlewicz, pod tytułem "Algorytmika w matematyce na przykładzie", podczas którego młodzież mogła poznać przykłady rozwiązania problemów matematycznych stosując sprytne rozwiązania algorytmiczne.

b_800_600_0_00_images_Informatyka_MAP_warsztatay3.jpg     b_800_600_0_00_images_Informatyka_MAP_warsztatay4.jpg     b_800_600_0_00_images_Informatyka_MAP_warsztatay2.jpg     

Kolejne spotkanie poprowadziła studentka informatyki MiM UW Paulina Kubera, która oprowadziła młodzież po wydziale, opowiadając o studiach i życiu studenckim. Pani Paulina poprowadziła zajęcia "Mniejsze i większe nieskończoności" podczas których młodzież zastanawiała się czy liczb całkowitych jest więcej niż naturalnych, czy liczb naturalnych jest więcej niż liczb parzystych, operując pojęciami nieskończoności zbiorów: ℵ0 (alef 0) i C (continuum).

b_800_600_0_00_images_Informatyka_MAP_warsztatay1.jpg
Spotkanie zakończyła gra tupu Nabój, w której 7 drużyn rozwiązywało różne zagadki matematyczne. Pierwsze miejsce zdobyła nasza drużyna w składzie: Wojciech Cabaj, Jakub Władysiuk, Gabriela Rumowska, Jakub Wardak i Kinga Zielińska. Trzecie miejsce: Franciszek Boguszewski, Szymon Jędruszczak, Piotr Kowal, Mikołaj Sikorski.  Gratulujemy, szczególnie najbardziej wytrwałej grupie: Hubert Derlatka, Michał Mazurek, Marcel Bulik, Alan Pikulski.

 

W roku szkolnym 2024/2025 projekt prowadzi Fundacja Rozwoju Informatyki we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji, projekt jest wspierany przez Uniwersytety Warszawski i Wrocławski. W ramach projektu planowany jest również dla naszej młodzieży Informatyczny Obóz Naukowy, w całości finansowany ze środków projektu.