W dniu 26 maja 2023 r. w hali sportowej przy ZSP nr 3 w Siedlcach odbył się Finał XI TURNIEJU O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA SIEDLCE w KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW ZE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH. Do eliminacji przystąpiło 8 zespołów, które rozgrywały mecze w dwóch grupach, według systemu "każdy z każdym". Z eliminacji awansowały do finału cztery zespoły. W pierwszym półfinale spotkały się drużyny z Królówki i Elektryka, i po wyrównanym spotkaniu wygrali koszykarze z Elektryka. W drugim półfinale spotkali się zawodnicy z Prusa i Żółkiewskiego. W 100-lecie naszego Liceum (pomimo że wyrastamy z pnia Żółkiewskiego) nasi zawodnicy z szacunkiem, ale i konsekwencją od samego początku zaznaczyli przewagę, której już nie oddali do końca. W meczu o 3 miejsce zespół z Królówki pokonał kolegów z Żółkiewskiego. A w finale koszykarze z Elektryka mimo wyrównanego spotkania kontrolowali jego przebieg i pokonali koszykarzy 66:54.
Na zakończenie turnieju wiceprezydent Siedlec Robert Szczepanik wręczył czterem najlepszym zespołom piękne puchary oraz trzem pierwszym drużynom medale. Cztery zespoły otrzymały również pamiątkowe koszulki turniejowe. Na zakończenie ceremonii nagradzania zespołów podtrzymana została tradycja wyłonienia 5 najlepszych koszykarzy turnieju, wśród których nominację uzyskał nasz koszykarz Sebastian Wróbel. Ogromne podziękowania należą się niestrudzonemu miłośnikowi koszykówki, pomysłodawcy i organizatorowi turnieju Piotrowi Krzemińskiemu, który szczęśliwie doprowadził do rozegrania XI edycji. Turniej przebiegał sprawnie, przy dużym zainteresowaniu ze strony kibiców, którzy współtworzyli wyjątkową atmosferę tego święta koszykówki.
Gratulujemy naszym wspaniałym Koszykarzom za godne reprezentowanie Prusa w roku szczególnego jubileuszu, a tymi zawodnikami byli: