Resized_20220130_150234.jpg
Dnia
30.01.2022. odbyła się 30. ogólnopolska akcja charytatywna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, której celem było pozyskanie funduszy dla oddziałów okulistyki dziecięcej, pod hasłem: „Przejrzyj na oczy".

Pomimo ciężkiego czasu pandemii, uczniowie I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach z zaangażowaniem uczestniczyli w kolejnej edycji tej akcji, w grupie liczącej tylko 8 osób, a byli to:

Natalia Kukla, Daria Noińska (kl.1b); Jakub Godun (kl. 2e); Wiktoria Artych, Magdalena Broda (kl. 3c); Julia Klimiuk, Katarzyna Kowal (kl. 3dg); Dawid Gut (kl 3bg).

W dniu Finału, od godz. 9:00 do 17:00, nasi wolontariusze z kolorowymi puszkami i identyfikatorami Fundacji zbierali pieniądze i kolportowali gadżety Orkiestry. Pomimo zimy, śnieżycy, niskiej temperatury i opustoszałego miasta wspólnymi siłami uzbieraliśmy 7066,23 zł.

Mamy nadzieję, że w kolejnej edycji WOŚP dołączy do naszego grona jeszcze więcej osób o wielkich sercach i pełnych empatii. Dziękujemy wolontariuszom i wszystkim mieszkańcom, którzy uczestniczyli w tej akcji.

Aneta Gut & Anna Purzycka