b_800_600_0_00_images_AKTUALNOSCI_mlipinska_Olimpiada_geograficzna2018.jpg

W ostatni weekend odbyły się zawody drugiego etapu XLV Olimpiady Geograficznej. Nasze liceum reprezentowało czworo uczniów Mitura Bernard klasa 1a , Piwowarczyk Anna klasa 3d (opiekun p. Dorota Gawryluk) oraz Mateusz Krzyziński klasa 3g i Kacper Chrusliński klasa 3g (opiekun p. Marta Lipińska). W sobotę odbył się konkurs pisemny – zawodnicy rywalizowali w trzech etapach rozwiązywania zadań testowych. Około 21.00 Komitet Okręgowy Olimpiady opublikował listę uczestników zakwalifikowanych do udziału w drugim dniu zawodów. Z 90 uczniów wybrano 27 z najwyższą punktacją w zadaniach pisemnych.

To była wielka radość – zarówno Mateusz jak i Kacper w niedzielę wystartowali w części ustnej. Rywalizacja trwała od 8.00 rano a około 13.30 już wiedzieliśmy… punktacja naszych uczniów pozwala na zakwalifikowanie się do zawodów finałowych, które odbędą się w połowie kwietnia w Kołobrzegu. Gratulacje Panowie i czekamy na finał.