Miło nam poinformować, że zostało podpisane porozumienie o współpracy między Instytutem Filologii Polskiej UMCS w Lublinie i I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w Siedlcach. Wiąże się to z możliwością uczestniczenia naszych uczniów między innymi w organizowanych przez Wydział Humanistyczny imprezach, spotkaniach, konkursach, konferencjach naukowych i innych wydarzeniach o charakterze naukowo-dydaktycznym.

Pracownicy Instytutu Filologii Polskiej zapewnili również, że z ochotą przyjadą do naszej szkoły, aby prowadzić zajęcia zgodnie z potrzebami szkoły.

Uczniowie klasy 3e, 2e i 1f pod opieką Pani prof. Anity Woźnicy i Pani prof. Danuty Ułasiuk już wczoraj, tj. 29 listopada 2018 r. mieli możliwość zapoznania się z klimatem panującym na lubelskiej uczelni, ponieważ zostaliśmy zaproszeni na spotkanie „Inny Herbert”. Była to uroczystość powiązana z rozstrzygnięciem konkursu „Inny Herbert”, na który zostały wysłane dwie prace naszych uczniów. Jak się okazało, obie znalazły się wśród prac nagrodzonych i wyróżnionych, o czym poinformujemy osobno. Ponadto młodzież uczestnicząca w spotkaniu miała okazję wysłuchać koncertu „Jestem tu, jestem z tobą” Piotra Selima, któremu towarzyszył Chór Akademicki UMCS, a następnie wykładu dra hab. Andrzeja Niewiadomskiego „Poezje Zbigniewa Herberta. Klasyczna nowoczesność i nowoczesny klasycyzm”.  Zorganizowany też został panel dyskusyjny „Jak czytać Herberta”. Najciekawszą częścią spotkania okazały się jednak warsztaty przygotowane dla uczniów szkół partnerskich, na których w praktyczny sposób poznawano tajniki analizowania, odczytywania i interpretowania literatury.

Wierzymy, że ten nowy rozdział w życiu naszej szkoły okaże się atrakcyjny dla uczniów i satysfakcjonujący dla wykładowców i nauczycieli.

 

b_800_600_0_00_images_AKTUALNOSCI_dulasiuk_IMG_20181129_132104.jpg