Ogłoszenie 1

Osoby zakwalifikowane do przyjęcia, podczas potwierdzania woli podjęcia nauki w I LO zobowiązane są dostarczyć komisji rekrutacyjnej w dniach od 23 lipca 2021 (piątek) do 30 lipca 2021 (piątek) komplet dokumentów:

 1. oryginał świadectwa
 2. oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu
 3. podpisane fotografie (2 szt.)
 4. kwestionariusz osobowy ucznia

 

 

Ogłoszenie 2

oboz 2019I Liceum Ogólnokształcące im Bolesława Prusa w Siedlcach dla nowo przyjętych osób planuje wzorem lat ubiegłych zorganizowanie w formie wyjazdowej we wrześniu 2021r obozu integracyjnego „Obóz sukcesu – Prus bez stresu”.

Rozpoczęcie nauki w prestiżowym liceum to prawdziwe wyzwanie dla ucznia jak i jego rodziców. Bloki przygotowanych zajęć mają służyć wzmacnianiu środowiska wychowawczego szkoły poprzez szybkie poznanie się osób w klasie (od imion po zainteresowania i pasje), wzajemnej akceptacji, szacunku i tolerancji oraz stworzenia odpowiednich warunków do nawiązywania przyjaźni i zdrowych relacji klasowych na żywo, a nie przez komunikatory internetowe.

Obóz zaplanowany jest w dniach 15-16 września i będą się tam odbywać również jednostki lekcyjne objęte podstawą programową. Zakładamy powszechność i udział wszystkich uczniów klas pierwszych. Ostateczną decyzję o udziale dziecka w obozie podejmą rodzice najpóźniej do wrześniowych spotkań z rodzicami planowanych na 10 września.

Wierzymy, że dla wszystkich nowych uczniów będą to niezapomniane chwile z wieloma atrakcjami, które pozwolą się nam dobrze poznać i cieszyć się w przyszłości ze 100% wyniku na egzaminie maturalnym …

 

Ogłoszenie 3

Każdy uczeń naszej szkoły wypełnia kwestionariusz osobowy ucznia:

Na dwustronicowym formularzu prosimy o podanie:

 • danych osobowych
 • adresu i danych kontaktowych
 • danych dotyczących rodziców / opiekunów
 • informacji o ukończonej szkole podstawowej

oraz zadeklarowanie: (w przypadku wątpliwości co do deklaracji  pomocy udzieli komisja rekrutacyjna)

 • sposobu realizacji nauki religii / etyki
 • sposobu zajęć wychowania do życia w rodzinie
 • preferowanego drugiego obowiązkowego języka obcego

Druk kwestionariusza można pobrać u komisji rekrutacyjnej i wypełnić w szkole. Z uwagi na fakt, że wymagane są na nim podpisy ucznia i rodzica - kwestionariusz jest również udostępniany na naszej stronie aby można go było samodzielnie wydrukować, wypełnić, podpisać i dostarczyć komisji.

Wypełniony kwestionariusz osobowy składamy do 30 lipca 2021 roku.

 

Ogłoszenie 4

Kandydaci zakwalifikowani do I LO, proszeni są o zapoznanie się ze szkolnym zestawem podręczników dostępnym na platformie rekrutacyjnej https://siedlce.edu.com.pl  po zalogowaniu na indywidualne konto kandydata.

Wszyscy uczniowie klas pierwszych proszeni są o wstrzymanie się z zakupem podręczników do języków obcych. Na początku roku szkolnego zostanie wykonany podział na grupy z języka angielskiego oraz przypisanie uczniów do grup innych języków obcych: niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, rosyjski (nie zawsze zgodnie z pierwszą preferencją określoną przez ucznia na kwestionariuszu osobowym – decyduje liczba punktów, z jaką uczeń został przyjęty)

Jednocześnie informujemy, że na początku września odbędzie się w naszej szkole kiermasz książki podczas którego można będzie nabyć używane podręczniki od uczniów starszych klas.

 

 

Ogłoszenie 5

W związku z wprowadzaną w szkole kontrolą wejść do budynku, uczniowie klas pierwszych otrzymają kartę dostępu do budynku szkoły za którą ponoszą odpłatność w wysokości 10 zł. Karta jest jednocześnie e-legitymacją szkolną. Prosimy o przesłanie fotografii w wersji elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przesyłany plik należy nazwać: Nazwisko_Imię_klasa.jpg (np.: Kowalski_Leon_1a.jpg). W celu uzyskania dobrej jakości zdjęcia na legitymacji, przesłana fotografia winna być w rozdzielczości co najmniej 300dpi.