Dni Otwarte w Prusie jak co roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza uczniów klas trzecich. W sumie w prezentacjach wzięło udział kilkuset uczniów nie tylko z Siedlec, ale z terenu całego regionu.Uczniowie klas trzecich, a także  ich rodzice mogli uczestniczyć w czterech spotkaniach z absolwentami, różnych specjalności. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się rozmowy z absolwentami, którzy studiują medycynę.

Zobacz relację w serwisie:


W tym roku byli to:laureatka i finaliści olimpiady biologicznej - aktualnie studenci pierwszego roku medycyny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Dziś studenci, do niedawna uczniowie "Prusa" to również młodzież z mniejszych miejscowości regionu.Podkreślali oni wagę edukacji w "Prusie", który dał im ogromne szanse rozwoju.

​Dni Otwarte to nie tylko rozmowy z absolwentami. Wydarzenie ożywiły z pewnością prezentacje przygotowane m.in. w pracowni chemicznej, gdzie uczniowie produkowali pachnące mydła. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa fotograficzna "Prus to My" a także warsztaty przygotowane w pracowni geograficznej, podczas których uczniowie konstruowali kolejkę grawitacyjną do transportu pomidorów w Himalajach.Szkolne planetarium "Niebo Prusa" odwiedzali nie tylko uczniowie. Pod niebo zaglądali również rodzice.

Zajęcia z programowania robotów skupiły uwagę tych, którzy swoją przyszłość planują związać z informatyką. To tylko niektóre atrakcje dni otwartych w Prusie.

To był dzień pełen wrażeń, bo w końcu 68. miejsce w ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych tygodnika "Perspektywy" zobowiązuje.To jednak nie koniec! Na kolejne spotkanie w "Prusie" zapraszamy 24 kwietnia! Dzień Otwarty pełen zdarzeń - już dziś warto wpisać tę datę do kalendarza!