Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest wiedza o Niemczech.

Więcej o: Konkurs...

W Ogólnopolskim Konkursie Znajomości Języka Niemieckiego „Deutschfreund” wzięło udział 25 naszych uczniów. Czwórka spośród nich uzyskała wyróżnienie osiągając bardzo dobre wyniki. Są to:

Więcej o: Mamy ZŁOTĄ TARCZĘ...
10 stycznia 2018 roku ogłoszono wyniki XX Jubileuszowego Rankingu Liceów i Techników "Perspektywy 2018". Ranking ten budzi wiele emocji, na jego wyniki czekają nie tylko dyrektorzy szkół i nauczyciele, dla których jest on podsumowaniem pracy, mają one również ogromny wpływ na decyzje uczniów poszukujących odpowiedniej ścieżki edukacyjnej.
              W tym roku nasza szkoła osiągnęła historyczne 46 miejsce co daje nam bardzo wysoką pozycję wśród 50 najlepszych liceów w Polsce. Pragniemy serdecznie pogratulować ubiegłorocznym maturzystom i olimpijczykowi z geografii za tak ogromne osiągnięcie. Cieszymy się, że dzięki Waszej ciężkiej pracy i wybitnie zdanej maturze możecie studiować na najlepszych uczelniach w Polsce i za granicą. Gratulujemy również naszym nauczycielom i całej społeczności Prusa.
 
Dyrekcja szkoły
Więcej o: Szkolny konkurs...


Jeśli chętnie słuchasz muzyki , podobają ci się dzieła mistrzów niemieckich i austriackich, utwory: songi i piosenki po niemiecku zgłoś się do szkolnego konkursu

„Kto to słyszał?"

Tematem konkursu jest muzyka kompozytorów krajów niemieckojęzycznych.

Nagrody dla Zwycięzców: karty prezentowe empik, książki.
Konkurs odbędzie się 12 marca 2018r. Uczestnicy wykażą się umiejętnością odgadnięcia autora lub zespołu po wysłuchaniu fragmentu utworu. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy. Zgłoszenia do 9 marca 2018r.

Więcej o: Prusacy w „Domu...  W środę, 10 stycznia, humaniści klasy 1e - wraz z naszymi zaprzyjaźnionymi kolegami i koleżankami z 1a, 1d i 2d - mieliśmy zaszczyt i przyjemność być gośćmi Państwa mieszkańców „Domu nad Stawami”. Spotkanie miało charakter opłatkowy i niemal rodzinny. Wystąpiliśmy z naszym szkolnym montażem bożonarodzeniowym z 22 grudnia. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci i docenieni w niepowtarzalny sposób, również za dotychczasowy wolontariat I LO i serdeczność prusackiej rodziny - jak podkreślono na zakończenie.

 

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w  XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, który odbędzie się 27 lutego 2018 r.( wtorek )

Zawody mają charakter jednorazowego testu (bez żadnych eliminacji wstępnych) trwającego 75 minut.

Więcej o: Feryjne...Biblioteka szkolna zaprasza uczniów i nauczycieli   na  "Feryjne wypożyczanie książek" we wtorek w godzinach od 10.30 do 11.45 na górnym korytarzu przy sklepiku.

Więcej o: Kolędowali w...

6 stycznia 2018 w kościele pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach odbył się koncert kolęd w wykonaniu scholii Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pod opieką o. Błażeja Mielcarka OMI. Większość chóru to absolwenci lub uczniowie I LOim.B.Prusa. Zobacz relację z Tygodnika Siedleckiego.

Grupą uczniów bierzemy udział w konkursie na stworzenie zbioru opowiadań. Zgodnie z regulaminem ogólnopolskiego konkursu wydawnictwa Ridero wybór 25 prac z największą liczbą głosów, otrzymanych od internautów, ma szansę na wydanie. Nasz zbiór znajduje się na skraju tej liczby, potrzebujemy więc pomocy, aby do końca stycznia dostać się do finału. Ponawiamy prośbę: Głosujcie!

Autorki

Link do strony, na której można na nas głosować: https://ridero.eu/pl/books/dom_dzieci_bez_domu/

 

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza utalentowaną młodzież do udziału w XXVII Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej "Kamień wiary". Turniej odbędzie się w Siedlcach 22 - 23 lutego 2018 r. w Sali Widowiskowej "Podlasie". Szczegóły konkursu na stronie www.mok.siedlce.pl.

Eliminacje szkolne: środa, 31.01.2018 r. , godz. 11.45 sala 26 lub czytelnia szkolna.
Zapraszamy!

Zespół Polonistów I LO