Eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL-Lieder Wettbewerb odbędą się we wtorek 7 lutego 2017 r na dużej przerwie w sali 34.

Motto DACHL-L PIOSENKA O MATCE

27 kwietnia 2017 r (czwartek) w Warszawie odbędą się przesłuchania konkursowe, 26 maja 2017 r. koncert galowy.

Zapraszamy chętnych wokalistów i/lub zespoły.

Dodatkowych informacji udzielają nauczyciele języka niemieckiego.

Miło nam poinformować, ze nasza Szkoła znalazła się wśród laureatów konkursu grantowego Banku Zachodniego "Bank Ambitnej Młodzieży". Otrzymaliśmy grant pieniężny w wysokości 3600 zł z przeznaczeniem na realizację projektu naukowo-dydaktycznego "Zbadaj co zjadasz"

Więcej o: Konkurs...

Zapraszam pasjonatów fotografowania do wzięcia udziału w konkursie

"Mistrz drugiego planu", organizowanego przez Uniwersytet

Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach.

Więcej informacji w czytelni szkolnej.

Jeśli chętnie słuchasz muzyki , podobają ci się dzieła mistrzów niemieckich i austriackich, utwory: songi i piosenki po niemiecku zgłoś się do szkolnego konkursu „Kto to słyszał?"

Tematem konkursu jest muzyka kompozytorów krajów niemieckojęzycznych.

Oto program wycieczki:

Dzień 1: wyjazd w kierunku Paryża razem z licealistami z Węgrowa ok. 8:30

W dniu 16 marca 2017 roku odbędzie sie Konkurs Matematyczny Kangur. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli uczących matematyki. Zgłoszenia przyjmujemy 20 stycznia 2017r.

Terminarz matur próbnych na poziomie rozszerzonym został opublikowany w systemie Librus.

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w obozie edukacyjnym " EuroWeek- Szkoła Liderów", który odbędzie się w dniach 16 - 20 marca 2017r.

Program EuroWeek–Szkoła Liderów jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy.

Zajęcia będą prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży–stowarzyszenia posiadającego
wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży.

Informujemy, że zostało nam 8 wolnych miejsc na wyjazd turystyczno-językowy Austria-Włochy, który odbędzie się na przełomie maja i czerwca tego roku.

Chętni proszeni są o zgłaszanie się do p. Danuty Koper (sala 34)
lub p. Doroty Krasuskiej (sala 36).

Serdecznie zapraszamy do udziału!!!